27 kwietnia 2024 r.
19:58

Dwie bramki do szatni pomogły Lewartowi pokonać Kryształ

0 0 A A
Paweł Myśliwiecki miał w meczu z Kryształem udział przy wszystkich bramkach dla Lewartu (fot. Wojciech Szubartowski)

Lewart Lubartów pozostanie liderem tabeli. W sobotę piłkarze Grzegorza Białka musieli się jednak napracować na kolejne trzy punkty w meczu z Kryształem Werbkowice. Kluczowe były dwa gole zdobyte w końcówce pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 3:1. Po przerwie obie ekipy zaliczyły jeszcze po jednym trafieniu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gospodarze otworzyli wynik tuż przed końcem drugiego kwadransa. Paweł Myśliwiecki posłał piłkę z rzutu wolnego na długi słupek, Oskar Gede zgrał ją głową, a Kamil Zieliński uprzedził bramkarza i z bliska trafił na 1:0. Podopieczni Piotra Welcza długo jednak z wyrównaniem nie czekali. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później do remisu doprowadził Stanisław Rybka.

I wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończyły się rezultatem 1:1. W końcówce znowu we znaki ekipie z Werbkowic dał się jednak Myśliwiecki. Najpierw wygrał pojedynek na boku i dograł do Mateusza Kompanickiego. Ten drugi zakończył akcję strzałem do siatki. W doliczonym czasie gry „Myśliwy” najpierw nie wziął udziału w akcji, bo był na spalonym, a za chwilę rozegrał piłkę z Kompanickim i ostatecznie wyłożył ją do Zielińskiego, który uderzył po długim rogu na 3:1.

Kwadrans po przerwie wystarczył, żeby miejscowi zamknęli spotkanie. Kompanicki strzelił, a ręką zagrał jeden z graczy Kryształu. Efekt? Rzut karny i gol Myśliwieckiego. Goście protestowali, że odległość była niewielka i że to była ręka „nastrzelona”, ale nic nie wskórali u arbitra. W końcówce sami wywalczyli jedenastkę, którą na gola zamienił ponownie Rybka.

– Nie był to jakiś wielki mecz w naszym wykonaniu. Na pewno kluczowe były bramki w końcówce pierwszej połowy, zwłaszcza ta trzecia, po której z rywali zeszło powietrze. Obawialiśmy się trochę tego spotkania, bo mieliśmy problemy kadrowe. Kilku chłopaków nie zagrało, a inni, którzy nie byli w pełni sił pojawili się na boisku. Dlatego cieszą punkty, niepotrzebnie tylko rozluźniliśmy się w końcówce – mówi Grzegorz Białek.

Meczu żałował trener Kryształu. – Zagraliśmy naprawdę dobrą, pierwszą połowę, a przegrywaliśmy 1:3. Mogliśmy się zdecydowanie lepiej zachować w defensywie. Ogólnie walczyliśmy jednak z liderem, jak równy z równym. Na pewno nie było tak, że Lewart nas zdominował. Szkoda tego karnego, bo to była nabita ręka, praktycznie z metra. Po przerwie szukaliśmy kontaktu, ale ta czwarta bramka podcięła nam skrzydła – wyjaśnia Piotr Welcz.

Lewart Lubartów – Kryształ Werbkowice 4:2 (3:1)

Bramki: Zieliński (29, 45+1), Kompanicki (44), Myśliwiecki (60-z karnego) – Rybka (31, 87-z karnego).

Lewart: Podleśny – Plesz, Niewęgłowski (75 Sulowski), Majewski, Wdowicz, Kompanicki (88 Stępień), Wójcik, Gede, Zieliński (78 Pęksa), Myśliwiecki (78 Aftyka), Żelisko (88 Paluch).

Kryształ: Rojek – Michalak, M. Zieliński, B. Zieliński, Niewiński, Rybka, Pędlowski (75 Wójtowicz), Buczek, Kucybała, Welman, Wojciechowski

Czerwona kartka: Plesz (Lewart, 85 min, za drugą żółtą).

e-Wydanie

Fasolka z pestycydami. Masz ją w domu? Nie jedz

Przekraczającą dopuszczalny poziom obecność pestycydu - glufosynatu stwierdzono w partii fasolki Adzuki z Argentyny. Główny Inspektorat Sanitarny wydał nakaz wycofania jednej z partii produktu z rynku.

Przepiórki doskonałym uzupełnieniem przydomowego kurnika

Przydomowe kurniki z dobudowaną wolierą to codzienny widok podmiejskich zabudowań. Drób zyskują na popularności wśród miłośników ekologicznego stylu życia i samowystarczalności. Miasta obudowały się domkami jednorodzinnymi, każdy ma dużo przestrzeni własny ogródek, a ich właściciele dużo wolnego czasu.

Plaża w Kulikowie (gm. Sułów) jest położona nad nieliskim zalewem

Hawajskie parasole nad wielką wodą. Otwarcie sezonu za kilka dni

Została otwarta już po zeszłorocznych wakacjach, a w raz z początkiem tych nadchodzących ruszy tu po raz pierwszy sezon. Na jego oficjalne otwarcie zaplanowano huczną imprezę.

Zawody w Lubinie zgromadziły na starcie zawodników z całej Polski
ZDJĘCIA

Jazda figurowa na rolkach: W hali UM w Lublinie odbyły się mistrzostwa Polski oraz Puchar Asa

Jeżeli ktoś nie był przekonany do tej stosunkowo młodej dyscypliny sportu, to po weekendzie spędzonym w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie na pewno zmienił zdanie

To był pracowity weekend dla krasnostawskiej drogówki

Jeżdżą po wsiach jak na autostradzie. Rekordzistka w porsche dostała mandat 5 tys. zł

Pięcioro kierowców straciło prawo jazdy na drogach powiatu krasnostawskiego. Wszyscy zostali zatrzymani przez policję w weekend. Posypały się wysokie mandaty.

Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami w Krasnymstawie w czwartek, 20 czerwca

Andrzej Stasiuk w Krasnymstawie. Spotkanie jest otwarte

Był gościem pierwszej edycji, będzie też tegorocznej. Andrzej Stasiuk odwiedzi Krasnystaw w ramach V Festiwalu Sztuk Krasnych im. Stanisława Bojarczuka. Spotkanie autorskie z pisarzem jest planowane na czwartek. Ma się rozpocząć o godz. 18 w Krasnostawskim Domu Kultury. Wstęp będzie wolny.

Chodził po mieście z narkotykami. Sporo miał też w domu

Do 3 lat więzienia grozi 28-latkowi z Tomaszowa Lubelskiego, u którego policjanci znaleźli najróżniejsze substancje psychoaktywne.

Cztery okulistki przyjmują małych pacjentów przez pięć dni w tygodniu, ale tylko w wybranych godzinach

Nowa poradnia w szpitalu. Zadbają tu o wzrok małych pacjentów

Nie było jej, ale niedawno powstała. W szpitalu "papieskim" w Zamościu uruchomiono poradnię okulistyki dziecięcej.

Lutnia Piszczac z awansem, Podlasie II w barażach. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

W ostatniej kolejce Podlasie II Biała Podlaska rozgromiło Unię Żabików 8:0. W meczu kolejki Orlęta Łuków przegrały na swoim boisku z Lutnią Piszczac 2:3. Taki wynik premiował bezpośrednim awansem do IV ligi Lutnię, a w barażu zagrają rezerwy Podlasia. Ligowego bytu nie był pewien ŁKS Łazy, który mierzył się z konkurentem do utrzymania Bad Boys Zastawie. Gospodarze wygrali jednak 3:2 i utrzymali się. Do klasy A zdegradowane zostały Tytan Wisznice i Bad Boys Zastawie

38-latek ma na koncie wyroki za podobne przestępstwa

Złodziej recydywista. Łupy chował w dziecięcym wózku

38-latek przyszedł do sklepu z dziecięcym wózkiem, ale... bez dziecka. Bo pakował do tego pojazdu to, co ukradł. Tym razem był to alkohol, zabawki i trochę artykułów spożywczych.

Bożena Lisowska
Dzień Wschodzi
film

Sejm spełnieniem politycznych marzeń - szczerze Bożena Lisowska

Czy będzie nową gwiazdą polskiego parlamentu? Z pewnością to spełnienie jej politycznych marzeń. Bożena Lisowska, która do tej pory pełniła funkcję radnej województwa lubelskiego, w miejsce europosłanki Marty Wcisło obejmie mandat posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Kłos Gmina Chełm - mistrz chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm świętuje, przerwany mecz GKS Łopiennik. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Sędzia Kordian Nazaruk przerwał w 60 minucie mecz: GKS Łopiennik – Brat Siennica Nadolna. Do tego czasu było 0:0, a arbiter pokazał pięć czerwonych kartek. W spotkaniach ważnych dla układu w dole tabeli Spółdzielca Siedliszcze zremisował z Unią Rejowiec 1:1, a Orzeł Srebrzyszcze przegrał z Kłosem Gmina Chełm 1:6

Upamiętnią kapitana Sowę pseudonim „Vis”
NASZ PATRONAT
19 czerwca 2024, 9:30

Już w najbliższą środę odbędzie się VII edycja rajdu pieszego. Celem wydarzenia jest przybliżenie życia kapitana Sowy, w sposób przystępny dla każdego.

Dobra zabawa oraz pomoc. Zagrajmy razem dla Henia
23 czerwca 2024, 8:45

Wspólna zabawa, turniej piłki nożnej, grillowanie i licytacja charytatywna – to wszystko odbędzie się już niebawem, a zebrane środki pomogą w leczeniu małego Henia.