czwartek, 14 grudnia 2017 r.

Alarm 24 Artykuły

Alarm 24: Apel o dostęp do broni? To nie Carnaval!

Dodano: 26 lipca 2015, 17:19
Autor: p.p.

(fot. Piotr / alarm24@dziennikwschodni.pl)
(fot. Piotr / alarm24@dziennikwschodni.pl)

Grupa ludzi podszywając się pod artystów występujących na Carnavalu Sztukmistrzów prowadziła ideologiczną agitację na placu Litewskim – napisał do nas Czytelnik.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 17. Według opisu pana Piotra grupa osób w czarnych strojach, z pomalowanymi twarzami rozstawiła się pod szyldem Carnavalu, odgrywała scenki i rozdawała czasopismo „Idź pod prąd” wydawane przez Kościół Nowego Przymierza w Lublinie.

– W środku czasopisma m.in. znalazłem apel o powszechny dostęp do broni palnej, manifesty polityczne Pawła Chojeckiego. Rozdawali także inne czasopisma, m.in. dla dzieci pouczające, że nie ma czegoś takiego jak ewolucja – relacjonuje.

Organizatorzy Carnavalu Sztukmistrzów potwierdzają, że znają sprawę. – Przedstawiciele organizatora wezwali rozdających te materiały do zaprzestania działania i opuszczenia terenu imprezy. Interwencja była skuteczna – czytamy w krótkim oświadczeniu organizatora, wydanym po naszych pytaniach.

(fot. Piotr / alarm24@dziennikwschodni.pl)
(fot. Piotr / alarm24@dziennikwschodni.pl)
Gość
roztoczeks
Gość
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 lipca 2015 o 18:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A pan roztoczeks to chyba na podstawie autopsji pisze,co z mózgiem robią dopalacze. Wnioskuję to na podstawie tych demagogicznych głupot, które tu powypisywał. Ciekawe,czy będzie również przeganiał odtąd ulicznych grajków ,którzy w naszym mieście też się w pewien sposób darmowo reklamują. Pan roztoczeks objawia nam ,że " na imprezie KULTURALNEJ nie powinno być miejsca na agitację religijną czy polityczną,"..., ale na lewacką, to już jak najbardziej. Kilkoro młodych ludzi przedstawiających na ulicy pantomimę akurat o tematyce religijnej i rozdawanie gazety o tematyce religijno- politycznej (można ją również kupić w kioskach) to dla dla roztoczeksa "werbowanie naiwnych za pieniądze podatników ", co jest po prostu śmieszne. Jakie to dziwne, że w tym niby chrześcijańskim kraju sztuka nawiązująca do Boga, ale nie w obrazoburczy , prześmiewczy sposób, przestaję być sztuką a staje się agitacją. Żenujące.
Rozwiń
roztoczeks
roztoczeks (28 lipca 2015 o 17:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Dziennik Wschodni" opisał całą sprawę bardzo dyplomatycznym językiem - nie przedstawiając bliżej sekty religijno-politycznej Pawła Chojeckiego.

Tu nie chodzi o wolność słowa. Jeżeli prorok Paweł Chojecki chce reklamować swoją ideologię, to proszę bardzo - ale za SWOJE pieniądze! Jeśli Chojecki pójdzie do radia albo telewizji i zażąda darmowej reklamy dla swojego biznesu religijno-politycznego, to go wyśmieją. Jeśli sekta Chojeckiego spróbuje się wcisnąć ze swoimi "występami" do supermarketu, na mecz, albo na koncert disco-polo to ich ochroniarze w mgnieniu oka na kopach wyniosą.

Carnaval to jest impreza KULTURALNA opłacana z pieniędzy podatników. Żeby się zakwalifikować do udziału w Carnavalu, kandydaci musieli dużo wcześniej przesłać lubelskim organizatorom swoje zgłoszenia, a organizatorzy zakwalifikowali tylko tych, którzy mają doświadczenie i gwarantują odpowiedni poziom artystyczny. Na imprezie KULTURALNEJ nie powinno być miejsca na agitację religijną czy polityczną, a sekta proroka Pawła Chojeckiego chciała sobie po prostu na krzywy ryj robić reklamę i werbować naiwnych za pieniądze podatników - ustawiając się pod szyldem Carnavalu (co widać wyraźnie na zdjęciu). Organizatorzy właśnie powinni pilnować żeby na taką imprezę nie wkręcili się nieproszeni goście z podejrzanymi biznesami, w rodzaju sprzedawców narkotyków, dopalaczy albo sekty religijnej, która z mózgiem robi jeszcze gorsze rzeczy niż dopalacze.
 

Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 16:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta pantomima była najlepszą atrakcja artstyczną sobotniego wieczoru. Reszta to jakaś lewacka chała zawinięta w kulturalną otoczkę!
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2015 o 15:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wow, ale sensacja! Do sądu i na stos, najlepiej. Tylko "panie' na rurach są mile widziane na ulicach Lublina. Skoro tak, moja noga tam wiecej nie postanie. Precz z Dziennikiem Wschodnim- ramieniem Inkwizycji!
Rozwiń
asa
asa (28 lipca 2015 o 14:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dzisiaj (niedziela) ok godz 19 akcja się powtórzyła, rozstawiali się na Rynku pod Trybunałem i ogłaszali jako katolicka grupa pantomimy...

to nie prawda

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!