piątek, 23 lutego 2018 r.

Alarm 24 Artykuły

Pogoń za lisem na Czechowie. Lekarz czeka na zgodę na umieszczenie klatki (wideo)

Autor: drs, pab

Już kilka dni trwają próby schwytania lisa spacerującego w okolicach ul. Szpinalskiego, Paderewskiego i Harnasie na Czechowie. Zwierzę trzeba będzie najprawdopodobniej zagonić do klatki.

Filmik z lisem spacerującym w piątek w okolicach ul. Harnasie w Lublinie dostaliśmy od Czytelnika. Lis prawie w ogóle nie boi się ludzi. Spaceruje chodnikiem, niemal nie zważając na przechodniów. Szuka pożywienia w zaroślach koło wejścia do klatki schodowej do bloku. Ucieka dopiero wtedy, kiedy ktoś próbuje się zbliżyć na odległość 1-2 metrów. Ma z tym jednak problem, gdyż wyraźnie kuleje na jedną łapę.

Powiadomiony przez Straż Miejską lekarz weterynarii już trzykrotnie próbował złapać lisa. – Za każdym razem lis mu uciekał – informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Nie pomogły też apele do mieszkańców dokarmiających tu bezdomne koty, by przez pewien czas nie zostawiali im pokarmu, bo pożywia się nim również lis, który z tego powodu nie chce stąd odejść.

– Lekarz czeka teraz na zgodę na umieszczenie klatki na zamkniętym terenie, żeby zapędzić w nią lisa – mówi Gogola. – Czekamy na sygnał od weterynarza, któremu pomożemy w zabezpieczeniu terenu.

Lisy są najczęściej pojawiającymi się w Lublinie dzikimi zwierzętami, choć oprócz nich na ulicach można się natknąć także na sarny, czy też łosie.

WIDEO

Gość
stokrotka
Gość
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 października 2015 o 10:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DZISIAJ LIS PRÓBOWAŁ UPOLOWAĆ MOJEGO YORKA. MOGĄ BYĆ NASTĘPNE OFIARY. LIS MA CHORĄ ŁAPĘ, A PRZECIEŻ POTRZEBUJE COŚ JEŚĆ. SZUKA ŁATWEGO ŁUPU. MAŁY PIESEK TO ŚWIETNA PRZEKĄSKA. TRZEBA UWAŻAĆ PRZECHODZĄC KOŁO KRZAKÓW I ŻYWOPŁOTÓW.
Rozwiń
stokrotka
stokrotka (10 października 2015 o 09:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ja proponuję dać liskowi telefon do straży miejskiej i niech się sam umówi w konkretnym miejscu i porze :) Biedne władze nie mogą sobie poradzić z kulejącym zwierzątkiem...

Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2015 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Raczej nie jest taki głupi, żeby z własnej woli wejść do klatki i czekać na strażników miejskich.
Rozwiń
zdzicho z Czechowa
zdzicho z Czechowa (3 października 2015 o 15:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja codziennie dokarmiam tego liska świeżą wątrobą i zoladkami a raz na tydzień dostaje świeżo ubitego kota
Rozwiń
Paweł
Paweł (3 października 2015 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Lis lisem a My głosujemy na Projekt Duży D-39 Zwierzolublin w Budżecie Obywatelskim https://obywatelski.lublin.eu/kategoria/44-budzet-obywatelski-2016?vote=1

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!