Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Alarm 24 Artykuły

24 września 2015 r.
14:51

Zagubieni w ekspresówce. Protestują przeciwko przebiegowi S19

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 27 A A
– Ma być wyburzonych 9 siedlisk, a droga przetnie nasze pola uprawne – mówi Małgorzata Trepiak, mieszkanka wsi Obroki (fot. Maciej Kaczanowski)
– Ma być wyburzonych 9 siedlisk, a droga przetnie nasze pola uprawne – mówi Małgorzata Trepiak, mieszkanka wsi Obroki (fot. Maciej Kaczanowski)

Na parę miesięcy przed rozpoczęciem budowy S19 protestuje grupa mieszkańców gminy Wilkołaz. Ludziom nie podoba się przebieg przyszłej ekspresówki. Twierdzą, że nie byli informowani o konsultacjach w sprawie tej inwestycji.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 14:06
Tu nie chodzi o pieniądze tylko o uczciwość. Temat akurat dotyczy również mnie. Trasa przecina moją ziemię, mieszkam zupełnie gdzie indziej i nikt mnie nie informował o żadnych spotkaniach i konsultacjach, chociaż dane kontaktowe w gminie są bo jak trzeba zapłacić podatek za grunt to wiadomo gdzie wysłać. Moją działkę droga przetnie i po jednej stronie zostanie spory kawałek a po drugiej ok 10m szerokości, wcale mi nie zależy na sprzedaży całej działki, ale co mam zrobić z tą resztką. Jak mam się do niej dostać, jechać 20km w jedną stronę do najbliższego przejazdu? Poza tym co mam na tym uprawiać skoro został tylko kawałek. Chyba wypada w takich sytuacjach wykupić wszystko, a nie zostawić ludziom po 2,3 czy 5 m od drogi!!!
Tu nie chodzi o pieniądze tylko o uczciwość. Temat akurat dotyczy również mnie. Trasa przecina moją ziemię, mieszkam zupełnie gdzie indziej i nikt mnie nie informował o żadnych spotkaniach i konsultacjach, chociaż dane kontaktowe w gminie są bo jak trzeba zapłacić podatek za grunt to wiadomo gdzie wysłać. Moją działkę droga przetnie i po jednej stronie zostanie spory kawałek a po drugiej ok 10m szerokości, wcale mi nie zależy na sprzedaży całej działki, ale co mam zrobić z tą resztką. Jak mam się do niej dostać, jechać 20km w jedną stronę do... rozwiń
Avatar
ten z wilkołaza / 27 września 2015 o 23:11

Robią ludzi w balona i nie liczą sie z nimi.Można sie dogadać odnośnie wytyczenia trasy.Oglądałam w TV i jak ludziom rozetną pole gdzie po drugiej stronie drogi zostanie kilka arów to co helikopterem przeleci do orania a ponadto traktorem nie zawróci na jakimś trójkąciku .Moim zdaniem to też powinni rolnikom zapłacić za to tylko nie takie smieszne pieniądze pożal się boże i taki skrawek ziemi do niczego się nie nadaje chyba ze do strefy buforowej.

Mistrzu procedury dotyczące tej drogi trwają juz z 8 lat. Przebieg był konsultowany dziesiątki razy. Na spotkania zapraszał wójt i ksiądz. Konsultacje środowiskowe są w Polsce bardzo szczegółowe i upierdliwe. Przetarg jest niemal ostatnim etapem poprzedzonym wilokrotnymi uzgodnienia z władzami lokalnymi, mieszkańcami, urzędami. Przebieg trasy ostateczny - ogłaszano jakoś ze 2 lata temu, kuźwa każdy w województwie o tym słyszał. Jeżeli mamy już etap prawie budowy, to niech nikt nie chrzani, że nic nie wiedział. To jest zwykła szopka na ugranie... nie wiem czego, ale pewnie chodzi o kasę. Podobne przypadki miały miejsce i założe się, że tym ludziom będzie chodziło o to, żeby GDDKiA kupiła od nich całe pole, a nie tylko część pod drogę. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, a nie tam dojazdy i inne takie. Kombninują, że z tej ziemi tyle nie urobią, co może zapłacić państwo. Robić się nie chce i tyle. Wyniuchali pieniądz, ale to im się nie uda!

Mistrzu procedury dotyczące tej drogi trwają juz z 8 lat. Przebieg był konsultowany dziesiątki razy. Na spotkania zapraszał wójt i ksiądz. Konsultacje środowiskowe są w Polsce bardzo szczegółowe i upierdliwe. Przetarg jest niemal ostatnim etapem poprzedzonym wilokrotnymi uzgodnienia z władzami lokalnymi, mieszkańcami, urzędami. Przebieg trasy ostateczny - ogłaszano jakoś ze 2 lata temu, kuźwa każdy w województwie o tym słyszał. Jeżeli mamy już etap prawie budowy, to niech nikt nie chrzani, że nic nie wiedział. To jest zwykła... rozwiń

Avatar
Gość / 26 września 2015 o 20:11
Robią ludzi w balona i nie liczą sie z nimi.Można sie dogadać odnośnie wytyczenia trasy.Oglądałam w TV i jak ludziom rozetną pole gdzie po drugiej stronie drogi zostanie kilka arów to co helikopterem przeleci do orania a ponadto traktorem nie zawróci na jakimś trójkąciku .Moim zdaniem to też powinni rolnikom zapłacić za to tylko nie takie smieszne pieniądze pożal się boże i taki skrawek ziemi do niczego się nie nadaje chyba ze do strefy buforowej.
Avatar
200 / 26 września 2015 o 16:20

Niestety Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wymaga poprawy chociażby w takiej kwestii, jak obligatoryjne informowanie zainteresowanych (właścicieli gruntów) o planach zmiany funkcji ich nieruchomości na etapie planowania, a nie już po fakcie (czyli zatwierdzonych planach), o to m.in. będę "walczył" w Sejmie jak Wyborcy obdarzą mnie zaufaniem. 

dr Paweł Janulewicz lista nr 7 pozycja 13 KWW Kukiz'15

Ps. 13-tka nie musi być pechowa

Kolejny niezorientowany. Tacy tylko do sjemu.

Kolejny niezorientowany. Tacy tylko do sjemu.

rozwiń
Avatar
majatek1944 / 26 września 2015 o 08:49

Jeśli mowa o właścicielach gruntów: jakie jest Pana zdanie i jakie są założenia nt. rehabilitacji i odszkodowań dla właścicieli i spadkobierców ziemian ograbionych w 1944 przez komunistyczne władze w Polsce?

Avatar
dr Paweł Janulewicz / 26 września 2015 o 01:10

Niestety Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wymaga poprawy chociażby w takiej kwestii, jak obligatoryjne informowanie zainteresowanych (właścicieli gruntów) o planach zmiany funkcji ich nieruchomości na etapie planowania, a nie już po fakcie (czyli zatwierdzonych planach), o to m.in. będę "walczył" w Sejmie jak Wyborcy obdarzą mnie zaufaniem. 

dr Paweł Janulewicz lista nr 7 pozycja 13 KWW Kukiz'15

Ps. 13-tka nie musi być pechowa

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 22:33
...niestety każda expresówke tak buduja - mieszkanców nikt o zdanie nei pyta - pytaja tylko kolesi co kupili juz tam grnty- w koncu oni stracic na tym biznesie nei moga ... taka jest prawda - i nie wyrzucajcie mi, ze nie ma ortgrafii i interpuncji .. wiem to z autopsji - espretyzy wykonywali w lubelskim np. ludzie od motyli :)
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 21:14
Najwyższa pora nauczyć się normalności, która polega na tym, że masz prawo wnieść sprzeciw, a urząd go oddalić. Nie mieszajcie proszę do tego ludzi pokroju Włodzimierza Karpińskiego, który jest nie tylko zaprzeczeniem dobrych obyczajów ale również prawdziwej męskości.
Avatar
koko / 25 września 2015 o 10:51

Oprotestować inwestycję tuż przed wyborami żeby umniejszyć zasługi PO? Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności

A da się umniejszyć zasługi platformy? Co zostało zrobione widać. Karpiński pokazał, że jak się chce to można. Niestety o innych nie można tego powiedzieć. Wolą politykować niż działać.

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 10:31
PO-CZYLI-POLSKI OKRADACZE- PEWNIE O USTAWIE SZLAKOWEJ TEŻ NIE SŁYSZAŁEŚ PLATFORMIAŻU !!! JAKA TO DEMOKRACJA ZAWŁASZCZYĆ PRYWATNE POTEM SPRZEDAĆ -ZŁODZIEJE!!!!!
Avatar
Gość / 28 września 2015 o 14:06
Tu nie chodzi o pieniądze tylko o uczciwość. Temat akurat dotyczy również mnie. Trasa przecina moją ziemię, mieszkam zupełnie gdzie indziej i nikt mnie nie informował o żadnych spotkaniach i konsultacjach, chociaż dane kontaktowe w gminie są bo jak trzeba zapłacić podatek za grunt to wiadomo gdzie wysłać. Moją działkę droga przetnie i po jednej stronie zostanie spory kawałek a po drugiej ok 10m szerokości, wcale mi nie zależy na sprzedaży całej działki, ale co mam zrobić z tą resztką. Jak mam się do niej dostać, jechać 20km w jedną stronę do najbliższego przejazdu? Poza tym co mam na tym uprawiać skoro został tylko kawałek. Chyba wypada w takich sytuacjach wykupić wszystko, a nie zostawić ludziom po 2,3 czy 5 m od drogi!!!
Tu nie chodzi o pieniądze tylko o uczciwość. Temat akurat dotyczy również mnie. Trasa przecina moją ziemię, mieszkam zupełnie gdzie indziej i nikt mnie nie informował o żadnych spotkaniach i konsultacjach, chociaż dane kontaktowe w gminie są bo jak trzeba zapłacić podatek za grunt to wiadomo gdzie wysłać. Moją działkę droga przetnie i po jednej stronie zostanie spory kawałek a po drugiej ok 10m szerokości, wcale mi nie zależy na sprzedaży całej działki, ale co mam zrobić z tą resztką. Jak mam się do niej dostać, jechać 20km w jedną stronę do... rozwiń
Avatar
ten z wilkołaza / 27 września 2015 o 23:11

Robią ludzi w balona i nie liczą sie z nimi.Można sie dogadać odnośnie wytyczenia trasy.Oglądałam w TV i jak ludziom rozetną pole gdzie po drugiej stronie drogi zostanie kilka arów to co helikopterem przeleci do orania a ponadto traktorem nie zawróci na jakimś trójkąciku .Moim zdaniem to też powinni rolnikom zapłacić za to tylko nie takie smieszne pieniądze pożal się boże i taki skrawek ziemi do niczego się nie nadaje chyba ze do strefy buforowej.

Mistrzu procedury dotyczące tej drogi trwają juz z 8 lat. Przebieg był konsultowany dziesiątki razy. Na spotkania zapraszał wójt i ksiądz. Konsultacje środowiskowe są w Polsce bardzo szczegółowe i upierdliwe. Przetarg jest niemal ostatnim etapem poprzedzonym wilokrotnymi uzgodnienia z władzami lokalnymi, mieszkańcami, urzędami. Przebieg trasy ostateczny - ogłaszano jakoś ze 2 lata temu, kuźwa każdy w województwie o tym słyszał. Jeżeli mamy już etap prawie budowy, to niech nikt nie chrzani, że nic nie wiedział. To jest zwykła szopka na ugranie... nie wiem czego, ale pewnie chodzi o kasę. Podobne przypadki miały miejsce i założe się, że tym ludziom będzie chodziło o to, żeby GDDKiA kupiła od nich całe pole, a nie tylko część pod drogę. Kasa, kasa i jeszcze raz kasa, a nie tam dojazdy i inne takie. Kombninują, że z tej ziemi tyle nie urobią, co może zapłacić państwo. Robić się nie chce i tyle. Wyniuchali pieniądz, ale to im się nie uda!

Mistrzu procedury dotyczące tej drogi trwają juz z 8 lat. Przebieg był konsultowany dziesiątki razy. Na spotkania zapraszał wójt i ksiądz. Konsultacje środowiskowe są w Polsce bardzo szczegółowe i upierdliwe. Przetarg jest niemal ostatnim etapem poprzedzonym wilokrotnymi uzgodnienia z władzami lokalnymi, mieszkańcami, urzędami. Przebieg trasy ostateczny - ogłaszano jakoś ze 2 lata temu, kuźwa każdy w województwie o tym słyszał. Jeżeli mamy już etap prawie budowy, to niech nikt nie chrzani, że nic nie wiedział. To jest zwykła... rozwiń

Avatar
Gość / 26 września 2015 o 20:11
Robią ludzi w balona i nie liczą sie z nimi.Można sie dogadać odnośnie wytyczenia trasy.Oglądałam w TV i jak ludziom rozetną pole gdzie po drugiej stronie drogi zostanie kilka arów to co helikopterem przeleci do orania a ponadto traktorem nie zawróci na jakimś trójkąciku .Moim zdaniem to też powinni rolnikom zapłacić za to tylko nie takie smieszne pieniądze pożal się boże i taki skrawek ziemi do niczego się nie nadaje chyba ze do strefy buforowej.
Avatar
200 / 26 września 2015 o 16:20

Niestety Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wymaga poprawy chociażby w takiej kwestii, jak obligatoryjne informowanie zainteresowanych (właścicieli gruntów) o planach zmiany funkcji ich nieruchomości na etapie planowania, a nie już po fakcie (czyli zatwierdzonych planach), o to m.in. będę "walczył" w Sejmie jak Wyborcy obdarzą mnie zaufaniem. 

dr Paweł Janulewicz lista nr 7 pozycja 13 KWW Kukiz'15

Ps. 13-tka nie musi być pechowa

Kolejny niezorientowany. Tacy tylko do sjemu.

Kolejny niezorientowany. Tacy tylko do sjemu.

rozwiń
Avatar
majatek1944 / 26 września 2015 o 08:49

Jeśli mowa o właścicielach gruntów: jakie jest Pana zdanie i jakie są założenia nt. rehabilitacji i odszkodowań dla właścicieli i spadkobierców ziemian ograbionych w 1944 przez komunistyczne władze w Polsce?

Avatar
dr Paweł Janulewicz / 26 września 2015 o 01:10

Niestety Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wymaga poprawy chociażby w takiej kwestii, jak obligatoryjne informowanie zainteresowanych (właścicieli gruntów) o planach zmiany funkcji ich nieruchomości na etapie planowania, a nie już po fakcie (czyli zatwierdzonych planach), o to m.in. będę "walczył" w Sejmie jak Wyborcy obdarzą mnie zaufaniem. 

dr Paweł Janulewicz lista nr 7 pozycja 13 KWW Kukiz'15

Ps. 13-tka nie musi być pechowa

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 22:33
...niestety każda expresówke tak buduja - mieszkanców nikt o zdanie nei pyta - pytaja tylko kolesi co kupili juz tam grnty- w koncu oni stracic na tym biznesie nei moga ... taka jest prawda - i nie wyrzucajcie mi, ze nie ma ortgrafii i interpuncji .. wiem to z autopsji - espretyzy wykonywali w lubelskim np. ludzie od motyli :)
Avatar
Gość / 25 września 2015 o 21:14
Najwyższa pora nauczyć się normalności, która polega na tym, że masz prawo wnieść sprzeciw, a urząd go oddalić. Nie mieszajcie proszę do tego ludzi pokroju Włodzimierza Karpińskiego, który jest nie tylko zaprzeczeniem dobrych obyczajów ale również prawdziwej męskości.
Avatar
koko / 25 września 2015 o 10:51

Oprotestować inwestycję tuż przed wyborami żeby umniejszyć zasługi PO? Nie wierzę w takie zbiegi okoliczności

A da się umniejszyć zasługi platformy? Co zostało zrobione widać. Karpiński pokazał, że jak się chce to można. Niestety o innych nie można tego powiedzieć. Wolą politykować niż działać.

Avatar
Gość / 25 września 2015 o 10:31
PO-CZYLI-POLSKI OKRADACZE- PEWNIE O USTAWIE SZLAKOWEJ TEŻ NIE SŁYSZAŁEŚ PLATFORMIAŻU !!! JAKA TO DEMOKRACJA ZAWŁASZCZYĆ PRYWATNE POTEM SPRZEDAĆ -ZŁODZIEJE!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 30 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał