Wyremontują kamienice za euro

Dodano: 17 marca 2008, 0:01 Autor:

Do tej pory za unijną kasę Ratusz remontował podziemne instalacje i nawierzchnię staromiejskich ulic.

Ale już latem mają być gotowe wnioski o dofinansowanie remontu kamienic.

- Pieniądze na remont będziemy chcieli pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego - zapowiada Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.
- Chodzi o fundusze przeznaczone na rewitalizację obszarów zdegradowanych - precyzuje Eugeniusz Wojtaś, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w Urzędzie Miasta.

W lubelskim Ratuszu od wielu miesięcy leży gotowy program rewitalizacji lubelskich dzielnic. - I teraz podejmiemy pierwsze próby sięgnięcia po takie pieniądze - dodaje Wojtaś.

Ratusz wytypował dwie kamienice. Jedną na Starym Mieście, drugą tuż obok. - Wybraliśmy te budynki, które mają już gotową dokumentację techniczną niezbędną do remontu - informuje Wojtaś.

Olejna 5

Olejna 5 (fot. Karol Zienkiewicz)

Szansę na remont ma kamienica przy ul. Olejnej 5. - Dokumentacja zakłada restaurację elewacji oraz odwodnienie podwórka - mówi Halina Podlaszewska, koordynator służb technicznych w Zarządzie Nieruchomości Komunalnych. W budynku znajduje się 10 mieszkań. - Wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się już w Urzędzie Miasta, do którego wystąpiliśmy o wydanie pozwolenia na budowę - dodaje Podlaszewska. Drugim budynkiem, wytypowanym przez urzędników, jest kamienica przy ul. Królewskiej 17. - Częściowo już została wyremontowana - podkreśla Artur Cichoń, rzecznik ZNK. - Teraz chcemy zająć się oficyną kamienicy, gdzie planujemy kompleksowy remont elewacji wraz z wymianą stolarki okiennej. Koszty tych prac jeszcze nie są znane. Ratusz przygotowuje się już do pisania wniosków o dofinansowanie robót. - Czekamy jeszcze na dokładnie ustalenie kryteriów. Myślę, że najpóźniej we wrześniu powinniśmy złożyć wnioski - informuje dyrektor Wojtaś. Zdobycie unijnych pieniędzy byłoby przełomem w finansowaniu robót na Starym Mieście. Do tej pory z funduszy unijnych realizowana była tylko infrastruktura. Największe takie prace objęły przebudowę podziemnych instalacji i położenie stylowego bruku na staromiejskich uliczkach.

Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Skoda wjechała w pieszych

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.