Serwis jest częścią Dziennik Wschodni
Jesteś tu: Strona główna Kultura KULTURA - WYSTAWY Artykuł

Wystawa obrazów Magdy Giedroyć (zdjęcia prac)

Dodano: 4 października 2008, 0:01 Autor:

Magda Giedroyć mówi, że potrafi zachwycić ją każdy obraz niezależnie od tego, w jakim czasie powstał i spod czyjego wyszedł pędzla.
Prace Magdy Giedroyć można oglądać w lubelskiej Galerii ZPAP (ul. Krakowskie Przedmieście 62).

Prace Magdy Giedroyć można oglądać w lubelskiej Galerii ZPAP (ul. Krakowskie Przedmieście 62). (fot. Jacek Świerczyński)

Ale jej prace mówią o tym, że potrafi ją także oczarować świat niedostępny dorosłym. Często inspiracją dla niej są dziecięce zabawy, marzenia, baśnie z ich niezwykłą, czarodziejska atmosferą.

Artystka w lubelskiej Galerii ZPAP prezentuje obrazy, których bohaterem jest dziecko. I nie są to bynajmniej słodkie bobaski, a raczej zdecydowane osóbki, których oczka są ciekawe, miny wścibskie i można oczekiwać, że za chwilę mała dziewczynka tupnie nóżką. Na ich wyrazistych twarzyczkach z perkatymi noskami widać wszystkie barwy emocji. Wokół nich świat, do którego trudno się dostać, albo nawet który trudno zrozumieć. Ale bo też dorośli nie pamiętają ukochanych misiów i lalek, trudno im sobie przypomnieć baśniowe marzenia o zaczarowanych królewnach i dziwnych stworkach. W zadziwiający sposób Magda Giedroyć potrafiła to magiczne dzieciństwo zatrzymać w sobie i teraz przelać na płótno. Przedstawia nam to, o czym zabiegani, zapracowani, zestresowani, zapomnieliśmy.

Jeden z prezentowanych na wystawie obrazów Magdy Giedroyć

Jeden z prezentowanych na wystawie obrazów Magdy Giedroyć (fot. Jacek Świerczyński)

Odbieramy jej obrazy z rozbawieniem, z nostalgią, a nawet pytamy z niedowierzaniem - "jak to, czy naprawdę tak było?”. Tak było. Lalki były kochane, misie personifikowane, z konikiem się rozmawiało, a krasnoludki istniały naprawdę. I tak naprawdę nie chcemy się obudzić z sennych wspomnień dzieciństwa. To wspaniałe, że Magda Giedroyć zabiera nas w czarowną podróż do przeszłości.

Prace Magdy Giedroyć można oglądać w lubelskiej Galerii ZPAP (ul. Krakowskie Przedmieście 62).

Artystka w lubelskiej Galerii ZPAP prezentuje obrazy, których bohaterem jest dziecko.

Artystka w lubelskiej Galerii ZPAP prezentuje obrazy, których bohaterem jest dziecko. (fot. Jacek Świerczyński)

.

Jeden z obrazów Magdy Giedroyć

Jeden z obrazów Magdy Giedroyć (fot. Jacek Świerczyński)

.

Brak ankiety.
Wyszukiwarka

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.