Jesteś tu: Strona główna Sport Artykuł

Wyróżnienia: Prezydent miasta podsumował rok

Dodano: 19 grudnia 2008, 17:35 Autor:

W piątek na hali Globus prezydent Lublina Adam Wasilewski podziękował sportowcom, działaczom, trenerom oraz sponsorom za osiągnięcia sportowe w 2008 roku.
Andrzej Stachura (prezes PACO Lublin) odbiera wyróżnienie z rąk prezydenta Adama Wasilewskiego

Andrzej Stachura (prezes PACO Lublin) odbiera wyróżnienie z rąk prezydenta Adama Wasilewskiego (fot. Karol Zienkiewicz)

PAULINA BARZYCKA (PŁYWACZKA OLIMPII LUBLIN)

- To był średni rok dla mnie. Operacja, brak kwalifikacji na Igrzyska, nie ma się z czego cieszyć. To, że jednak pojechałam do Azji jest dla mnie wielkim wyróżnieniem, gdyż nawet nie sądziłam, że wezmę w nich udział. Dziwię się ludziom, którzy mówią, że pojechałam do Pekinu tylko na wycieczkę. Za ten sezon pragnę podziękować trenerowi i rodzicom, którzy musieli znosić moje humory. Wiem, że byłam wtedy nie do życia.
Uważam, że najlepszym sportowcem w Lublinie była Karolina Michalczuk, a najlepszym trenerem powinien zostać jej trener. Teraz do końca grudnia mam wolne, więc nie myślę jeszcze o przyszłym roku.
Na razie bawię się w szkolenie młodzieży. Przynosi mi to masę radości i satysfakcji. Chcę zostać trenerką, a pomogła mi to uświadomić sobie siedmioletnia dziewczynka, która przytuliła mnie i powiedziała, że jestem najlepszą instruktorką, jaką kiedykolwiek miała.

Uśmiechom i wyrazom zadowolenia nie było końca, chociaż cieszyć się chyba nie ma za bardzo z czego.

Wyróżnionych zostało ponad dwadzieścia klubów z Lublina. Obok znanych marek, takich jak SPR Lublin, znaleźli się także o wiele mniejsi, na przykład Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe Sokół. Mimo to więcej nagród spadło właśnie na tych mało znanych, gdyż od dawna wiadomo, że dobry poziom prezentujemy przede wszystkim w tych mniej popularnych dyscyplinach.

Sporym zgrzytem była mała liczba sponsorów, którzy zaszczycili swoją obecnością prezydenta. To dziwi, bo mieli oni świetną okazję do porozmawiania z miejskimi rajcami o stanie lubelskiej kultury fizycznej i sposobach wyjścia z kryzysu. Niestety, możliwość ku temu nie została ona wykorzystana.

Swoich wyróżnień doczekali się również zawodnicy, którzy z rąk Adama Wasilewskiego i Włodzimierza Wysockiego otrzymali pamiątkowe statuetki, a na ich konta spłynęły dodatkowe premie.

- Cieszę się z tego uhonorowania. Wiadomo, że miło jest być dostrzeżonym - powiedziała Karolina Michalczuk, mistrzyni świata w boksie amatorskim.

Rok 2008 powoli dobiega końca, a opinie na temat osiągnięć z minionego sezonu były często skrajne. Jedni twierdzili, że był to dobry rok, a drudzy, że zły.

- Myślę, że minione dwanaście miesięcy było niezłym okresem dla lubelskiego sportu zarówno, jeżeli chodzi o wyniki, jak i współpracę miasta z klubami. Wreszcie udało się osiągnąć znaczący wzrost liczby środków przeznaczanych przez miasto na kulturę fizyczną i sport kwalifikowany.

Wiadomo, że stoimy sportami walki, ale cieszą również kolejne sukcesy piłkarek ręcznych, do których już się przyzwyczailiśmy i trochę przestaliśmy doceniać. Trzeba też podkreślić, że Lublin organizował wiele znaczących imprez w przeróżnych dyscyplinach i spisał się bardzo dobrze z powierzonych zadań - ocenił Włodzimierz Wysocki, zastępca prezydenta.

- Ja ze swojej strony z minionego sezonu nie jestem zadowolony, gdyż nie uzyskałem kwalifikacji olimpijskiej. Jeżeli chodzi o cały lubelski sport, to trzeba przyznać, że troszeczkę się oszukujemy. Mamy jakieś rodzynki w cieście, ale generalnie nie jest z nami kolorowo - stwierdził Grzegorz Sposób, znany skoczek wzwyż.

Kluby odznaczone za znaczące osiągnięcia drużynowe w 2008 roku:

SPR LUBLIN Sportowa Spółka Akcyjna - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych piłce ręcznej kobiet.
KLUB SPORTOWY "PACO” - za wybitne sukcesy w boksie kobiet i mężczyzn oraz osiągnięcia w sportach siłowych.
LUBELSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w karate kyokushin.
LUBELSKI KLUB KARATE TRADYCYJNEGO - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w karate tradycyjnym.
LUBELSKI SPORTOWY KLUB TAEKWON-DO - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w taekwon-do.
SPORTOWY KLUB KICK-BOXING POLITECHNIKI LUBELSKIEJ - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w kick-boxingu w.
KLUB UCZELNIANY AZS UMCS w LUBLINIE - za awans sekcji lekkiej atletyki seniorów do rozgrywek I Ligi.
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SKARPA” - za znaczące osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w pływaniu oraz wspinaczce sportowej.
MIEJSKI KLUB SPORTOWY "KALINA-LUBLIN” - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w sportach walki.
ZAPAŚNICZE TOWARZYSTWO SPORTOWE "SOKÓŁ” - za wybitne osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych w sumo.
LUBELSKI KLUB SPORTOWY GŁUCHYCH "SPARTAN” - za znaczące osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych oraz propagowanie sportu w środowisku osób niesłyszących.
INTEGRACYJNE CENTRUM SPORTU i REHABILITACJI "START” - za znaczące osiągnięcia sportowe na arenach zagranicznych i krajowych oraz propagowanie sportu w środowisku osób niepełnosprawnych.
POLSKI ZWIĄZEK SNOOKERA i BILARDA ANGIELSKIEGO - za organizację Mistrzostw Europy w Snookerze w Lublinie.
LUBELSKI ZWIĄZEK SZACHOWY - za organizację Szachowych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Lublinie.
KLUB SPORTOWY "BUDOWLANI” - za osiągnięcia w pracy szkoleniowej oraz działalność na rzecz rozwoju w sportu.
UCZNIOWSKIE TOWARZYSTWO SPORTOWE "ORLIK” - za olbrzymi wkład pracy szkoleniowo-organizacyjnej oraz znaczące sukcesy sportowe w wielu dyscyplinach sportu.
OGNISKO TKKF "OMEGA” - za propagowanie działalności sportowo-rekreacyjnej oraz zdrowego stylu życia poprzez organizację masowych imprez rekreacyjnych.
STOWARZYSZENIE LOKALNE KALINA SALEZJAŃSKIEJ ORGANIZACJI SPORTOWEJ - za propagowanie działalności sportowo-rekreacyjnej oraz zdrowego stylu życia poprzez organizację masowych imprez rekreacyjnych.
UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY "SOBIESKI 46” - za dobra pracę szkoleniową oraz znaczące osiągnięcia sportowe na arenach krajowych w siatkówce kobiet.
MIEJSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY - za znaczący wkład pracy w popularyzację sportu szkolnego wśród dzieci i młodzieży w 2008 roku.
STOWARZYSZENIE PIŁKARSKIE NADZIEJE - MOTOR LUBLIN - za olbrzymi wkład pracy szkoleniowo-wychowawczej oraz wyniki sportowe w piłce nożnej dzieci.
KLUB MOTOROWY "CROSS” - za znaczące sukcesy sportowe - zdobycie tytułów: Mistrzów Polski w motocrossie, Mistrzów Polski w country crossie oraz bardzo dobrą pracę szkoleniową wśród dzieci i młodzieży.

Wyróżnieni sponsorzy

1. Zakład Ceramiki Budowlanej "EKOKLINKIER”
2. Lubelski Węgiel "BOGDANKA” SA
3. Lublindis Sp. z o.o.
4. D & D Resory Polska Sp. z o.o.
5. "Hanesco” Sp. z o.o.
6. Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Chmielewskiego
7. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Bychowo”
8. Firma Cukiernicza "Solidarność”
9. Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa "Motor”
10. Zakłady Azotowe "Puławy” SA
11. Asseco Business Solution Pion Biznesowy SAFO Lublin
12. Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych "Wschód” Sp. z o.o.
13. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca”

Wyróżnieni trenerzy:

1. Kleczek Andrzej - Lekkoatletyka (MKS Start)
2. Świderski Zbigniew - Kajakarstwo (LTK Fala)
3. Wójcik Marcin - Motocross (KM Cross)
4. Łoboda Tadeusz - Taekwon-do (LSKT)
5. Maciejewski Andrzej - Karate (LKKT)
6. Czerniec Jacek - Kuokushin (LKKK)
7. Murat Ryszard - Boks (KS Paco)
8. Maciejewski Władysław - Boks (KS Paco)
9. Olszewski Marek - Łucznictwo (ICSiR Start)
10. Skibniewski Jerzy - Siatkówka (LKSG Spartan)
11. Stempurski Wojciech - piłka nożna (LKSG Spartan)
12. Boryc Krzysztof - Sumo (ZTS Sokół)
13. Gajaszek Grzegorz - Wspinaczka (UKS Skarpa)
14. Pizoń-Świtkowska Joanna - Pływanie (UKS Skarpa)
15. Świtkowski Andrzej - Pływanie (UKS Skarpa)
16. Szymczuk Dariusz - Lekkoatletyka (AZS UMCS)
17. Sigłowy Dariusz - Kick-boxing (SKK-BPL)
18. Poljański Tadeusz - Kick-boxing (SKK-BPL)
19. Piwowarczyk Kazimierz - Kick-boxing (SKK-BPL)
20. Pliszka Sławomir - Pływanie (KS Olimpia)
21. Kasperek Jacek - Pływanie (MTP Lublinianka)
22. Duk Marek - Wieloboje (UTS Orlik)
23. Kędracki Bartosz - Pływanie (UTS Orlik)
24. Kaznowski Maciej - Kick-boxing (MKS Kalina-Lublin)
25.Adamczyk Grzegorz - Kick-boxing (MKS Kalina-Lublin)

Zawodnicy, którzy osiągnęli wybitne rezultaty:

1. Więckowski Maciej (Klub Motorowy "Cross”) - Mistrz Polski w motocrossie klasa MX 65
2. Kędzierski Łukasz (Klub Motorowy "Cross”) - Mistrz Polski w motocrossie klasa MX 1 - kadra narodowa
3. Kuta Natalia (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 3 miejsce, indyw. walki kobiet junior do 60 kg w III Pucharze Świata w taekwon-do
4. Lipa Joanna (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 1 miejsce, indyw. walki kobiet w III Pucharze Świata w taekwon-do, Mistrzyni Europy
5. Denis Tomasz (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 3 miejsce w indyw. układach mężczyzn w III PucharzeŚwiata w taekwon-do
6. Rogaczewska Małgorzata (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 1 miejsce w indyw. walkach kobiet w Mistrzostwach Europy w taekwon-do, Mistrzyni Europy
7. Siwińska Anna (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 1 miejsce, indyw. Techniki specjalne kobiet w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwon-do, Mistrzyni Polski
8. Iwanek Daniel (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) - I miejsce w Mistrzostwach Świata w karate tradycyjnym fuku-go - Mistrz Świata
9. Marciniak Justyna (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) - 2 miejsce w Mistrzostwach Świata w karate tradycyjnym kogo-kumite
10. Skwarski Bartosz (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) - 2 miejsce w Mistrzostwach Świata w karate tradycyjnym en-bu m/m
11. Urbaniak Łukasz (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) - 2 miejsce w Mistrzostwach Świata w karate tradycyjnym en-bu m/m
12. Batorski Sebastian - I miejsce w Młodzież. Mistrz. Polski w karate tradycyjnym, kumite
13. Orzechowski Marcin (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 1 miejsce w kumite w Mistrz. Polski w karate kyokushin
14. Kleczkowski Tomasz (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 1 miejsce w Mistrz. Polski w karate kyokushin - kumite otwarte
15. Sularz Izabela (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 1 miejsce w kata w Mistrz. Europy w karate kyokushin, Mistrzyni Europy
16. Murgała Justyna (Klub Sportowy "Oni”)- 1 miejsce w Mistrz. Polski Seniorek w sumo, Mistrzyni Polski -
17. Michalczuk Karolina (Klub Sportowy "Paco”) - I miejsce w Mistrz. Świata Kobiet w boksie, kat. do 53 kg, Mistrzyni Świata, kadra narodowa
18. Rzeźkiewicz Mateusz (Klub Sportowy "Paco”) - I miejsce w kat. fitness juniorów - wszechkategoria w Mistrz. Polski Juniorów i Weteranów w Kult. I Fitness
19. Stelmaszczuk Beata(Klub Sportowy "Paco”) - I miejsce w kat. seniorek 65 kgw Mistrz. Polski w Armwrestlingu
20. Sawicki Piotr (Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start:”)- uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie, indyw. 7 miejsce, drużynowo 6 miejsce
21. Wolak Wiesława (Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji "Start:”) - uczestniczka Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie, indyw. 19 miejsce, drużynowo 4 miejsce
22. Świszcz Mariusz (Lubelski Klub Sportowy Głuchych "Spartan”) - 3 miejsce w sztafecie 4x400m w Halowych Mistrzostwach Europy Głuchych w LA, uczestnik Mistrz. Świata Gł. w LA.Kadra narodowa,
23. Kozak Magdalena (Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe "Sokół”) - I miejsce na Mistrz. Świata Juniorek w sumo, kat.60 kg Mistrzyni Świata
24. Skiba Monika (Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe "Sokół”) - 3 miejsce w Młodzież. Mistrz. Europy w sumo - 65 kg
25. Łagoźna Agata (Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe "Sokół”) - I miejsc na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sumo 38 kg
26. Kozak Małgorzata(Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe "Sokół”) - I miejsce w Młodziezowych Mistrzostwach Polskiw sumo 55 kg
27. Jasiński Tomasz (Miejski Klub Sportowy "Kalina-Lublin”) - I miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w muay thai WFM - Mistrz Świata
28. Jasiński Adam (Miejski Klub Sportowy "Kalina-Lublin”) - I miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w muaythai WFM - Mistrz Świata
29. Masicz Oliwia (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - 1 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów we wspinaczce sportowej - konkurencja "na czas”
30. Mirosław Karina (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - 1 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów we wspinaczcesportowej - konkurencja "prowadzenie”
31. Puzoń Mateusz (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - 1 miejsce w Puchar. Europy Juniorów we wspinaczce sportowej - konkurencja "na czas”
32. Ginszt Jakub (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - 2 miejsce w Puchar. Europy Juniorów we wspinaczcesportowej - konkurencja "na czas”
33. Wicha Katarzyna (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - 3 miejsce w Puchar. Europy Juniorów we wspinaczce sportowej - konkurencja "na czas”
34. Guz Paulina (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - 3 miejsce w Puchar. Europy Juniorów we wspinaczce sportowej - konkurencja "na czas”
35. Szynal Ludwika (Uczniowski Klub Sportowy "Skarpa”) - I miejsce w Mistrz. Polski Juniorów 200 m grzbiet.100 m grzbiet.
36. Trzaskalska Izabela (AZS UMCS) - I miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegu na 5000 m -
37. Cybul Bartłomiej (Green Sport Club) - I miejsce w kategorii walki do 63 kg w Pucharze Świata w taekwon-do
38. Puchacz Jacek (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - I miejsce w mistrz. Świata Amatorów full-contact pow. 96 kg
39. Aleksandrowicz Rafal (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 2 miejsce w Mistrz. Europy kick-boxing full-contact kat. 86 kg
40. Budzyński Rafał (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 2 miejsce w Pucharze Świata kick-boxing full-contact - 63,5 kg
41. Kędracka Magda (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe "Orlik”) - I miejsce w Mistrz. Polski Seniorow i Młodzieżowców na 200 m mot.
42. Czarnecki Mikołaj (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe "Orlik”)- I miejsce w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców na 200 m motyl.
43. Fedorowicz Rafal (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe "Orlik”) - I miejsce w Mistrz. Polski Seniorów na 50 m w konkurencji Bi-Fin (plywanie w płetwach)
44. Barzycka Paulina (Klub Sportowy "Olimpia”) - uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - pływanie, kadra narodowa -
45. Duszyński Tomasz (Miejskie Towarzystwo Pływackie "Lublinianka”) - 3-krotny złoty medalista Mistrzostw Świata Masters w pływaniu w Perth (Australia) - kadra narodowa
46. Sposób Grzegorz (Miejski Klub Sportowy "Start”) - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w skoku wzwyż, kadra narodowa
47. Mazurek Jarosław (Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) - I miejsce w Mistrz. Polski w ratownictwie sportowym Mistrz Polski w konkurencjach 50 m holowania oraz 100 m kombinowane - Kadra narodowa
48. Bartler Michał (Aeroklub Lubelski )- 2 miejsce na Mistrzostwach Świata w lataniu precyzyjnym
49. Duda Leszek (Aeroklub Lubelski) - 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w szybownictwie

Zawodnicy - osiągnięcia znaczące

1. Kędzierski Karol (Klub Motorowy Cross) - I Wicemistrz Polski w motocrossie klasa MX 1- kadra narodowa
2. Wysocki Tomasz (Klub Motorowy Cross) - II Wicemistrz Polski w motocrossie klasa MX 85 - kadra narodowa
3. Walczak Kamil (Klub Motorowy Cross) - I Wicemistrz Polski w country crossie klasa junior
4. Osóbka Kamil (Klub Motorowy Cross)- I Wicemistrz Polsk w wyścigach supermoto klasa S 1
5. Wawer Kamil (Klub Motorowy Cross)- 3 miejsce w Pucharze PZM w morocrossie klasa MX 85
6. Bartkiewicz Paweł (Lubelskie Towarzystwo Kajakowe Fala) - 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w zjeździe K - 1
7. Wronka Izabela (Lubelskie Towarzystwo Kajakowe Fala) - 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w maratonie K - 2
8. Bartkiewicz Izabela (Lubelskie Towarzystwo Kajakowe Fala) - 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w maratonie K - 2
9. Cieślik Mariusz (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do)- 3 miejsce, indyw. układy mężczyzn w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w taekwon-do
10. Łoboda Dorota (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 2 miejsce, indyw. układy kobiet juniorów w Mistrz. Polski Juniorów w Teakwon-do
11. Sipta Agata (Lubelski Sportowy Klub Taekwon-do) - 3 miejsce, indyw. walki kobiet juniorów w Mistrz. Polski Juniorów w Teakwon-do
12. Marciniak Barbara (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego)- 2 miejsce w Mistrz. Polski Sen. I Junior. w karate tradycyjnym, kogo-kumite
13. Maciejewska Beata (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) - 3 miejsce w Mistrz. Polski Sen. I Junior. w karate tradycyjnym, en-bu k/m
14. Kozłowski Konrad (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 2 miejsce w kata w Mistrz. Polski Juniorów w karate kyokushin
15. Walczak Grzegorz (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 3 miejsce w kumite w Mistrz. Polski Junior w karate kyokushin
16. Koczmara Mateusz (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 3 miejsce w kumite w Pucharze Polski w karate kyokushin do 90 kg
17. Kwaśnik Mariusz (Lubelski Klub Karate Kyokushin) - 3 miejsce w kumite w Mistrz. Polski w karate kyokushin do 75 kg
18. Misiak Arkadiusz (Klub Sportowy "Paco”) - 2 miejsce w kulturystyce mężczyzn 75 kg w Mistrz.Polski Mężczyzn w kulturystyce
19. Kozyra Patrycja - 3 miejsce w kat. Fitness sylwetkowe kobiet + 168 cm w Mistrz. Polski kobiet w Kult. i Fitness
20. Drwal Katarzyna (Klub Sportowy "Paco”) - 2 miejsce w kat. seniorek 50 kg
21. Wójtowicz Ewa (Klub Sportowy Paco) - 3 miejsce w kat. seniorek 50 kg w Mistrz. Polski w Armwrestlingu
22. Hoang Dao Mateusz (Klub Sportowy Paco) - 3 miejsce w boksie na Ogólnopolskiej Olimp. Młodzież.
23. Boryc Rafał (Zapaśnicze Towarzystwo Sportowe Sokół) - 3 miejsce w Pucharze Polski Seniorów w sumo 65 kg.
24. Prokopiuk Monika (Uczniowski Klub Sportowy Skarpa) - 3 miejsce w Mistrz. Polski Seniorów we wspinaczce sportowej - konkurencja "na czas”.
25. Rudzińska Małgorzata (Uczniowski Klub Sportowy Skarpa) - 2 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów we wspinaczcesportowej - konkurencja "na czas”.
26. Mirosław Katarzyna (Uczniowski Klub Sportowy Skarpa) - 2 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów we wspinaczce sportowej - konkurencja "na czas”
27. Świtkowski Jan (Uczniowski Klub Sportowy Skarp) - 3 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów 200 m st. dow.
28. Lefanowicz Iwona (Uczniowski Klub Sportowy Skarpa) - 3 miejsce w Mistrz. Polski Seniorów 200 m grzbiet.
29. Pietrzak Zofia (AZS UMCS) - 3 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów w rzucie młotem.
30. Suszczyk Paweł (AZS UMCS) - 3 miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w trójskoku.
31. Wieleba Michał (Green Sport Club) - 2 miejsce w kategorii walki pow. 70 kg w Międzynarodowych Otwartych Mistrz. Poski Senior. i Junior. w taekwon-do.
32. Pietroniuk Adam (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 3 miejsce w Mistrz. Polski kick-boxing full-contact -91 kg.
33. Flis Artur (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 3 miejsce w Mistrz. Polski kick-boxing full-contact -67 kg.
34. Protas Sylwester (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 3 miejsce w Mistrz. Polski kick-boxing semi-contact -94 kg.
35. Kowalczyk Damian (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 2 miejsce w Mistrz. Polski kick-boxing młodzieżowców semi-contact, do 57 kg.
36. Bełdowski Damian (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 3 miejsce w Mistrz. Polski kick-boxing młodzieżowców light-contact, do 63 kg.
37. Kawalerski Paweł (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej) - 3 miejsce w Mistrz. Polski kick-boxing młodzieżowców full-contact, do 86 kg.
38. Całka Mateusz (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe Orlik) - 2 miejsce w Zimowych Mistrz. Polski w plywaniu w kat. Młodzieżowców na 200 grzbiet.
39. Węgier Grzegorz (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe Orlik) - 3 miejsce w Zimowych Mistrz. Polski w plywaniu w kat. Młodzieżowców na 200 grzbiet.
40. Mochol Łukasz (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe Orlik) - 2 miejsce w Pucharze Polski 2008 w trójboju nowoczesnym.
41. Podsiadła Agnieszka (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe Orlik) - 3 miejsce w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców na 200 m klas.
42. Szopa Jakub (Uczniowskie Towarzystwo Sportowe Orlik) - 3 miejsce w Mistrz. Polski Juniorów na 50 m w konkurencji Bi-Fin (pływanie w płetwach).
43. Gładyszewski Adam (Klub Sportowy Snajper) - 2 miejsce w Mistrzostwach Polski w strzelaniu konkurencja Kdw 60.
44. Dubiel Adam (Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka) - 3 miejsce w Zimowych Mistrz. Polski Juniorów na 200 m grzbiet. i 1500 m dow.
45. Kęcik Łukasz (Miejskie Towarzystwo Pływackie Lublinianka) - 2 miejsce w Letnich Mistrz. Polski Juniorów na 50 m dow.
46. Aleksandra Fila (Miejski Klub Sportowy Start) - 2 miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w trójskoku kadra narodowa.
47. Tyszkiewicz Erwin (Miejski Klub Sportowy Start) - 2 miejsce w Przełajowych Lekkoatletycznych Mistrz. Polski Juniorów Młodszych.
48. Pyrgies Magdalena (Miejski Klub Sportowy Start) - 2 miejsce w Mistrz. Polski U-23 w jeździe indywidualnej na czas (kolarstwo).
49. Pyrgies Marlena (Miejski Klub Sportowy Start) - 3 miejsce w Mistrz. Polski MTB U-23.

Wyróżnieni działacze:

1. Janiec Stanisław (LKSG Spartan)
2. Furman Zbigniew (TKKF Omega)
3. Ks Drozd Kazimierz (SOS Kalina)

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy zgadzasz się zarzutami zawartymi w liście otwartym lubelskich piłkarzy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: .

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.