dodano: 27 maja 2009, 19:03
tagi:PZL Świdnikstrajk w PZL Świdnik
Strajk w PZL Świdnik na razie zawieszony
(mag)
Związkowcy z PZL Świdnik wstrzymali zapowiadany na czwartek strajk ostrzegawczy. Pracownicy świdnickiej fabryki planowali protestować przeciwko rządowym planom ograniczenia zamówień w firmach branży zbrojeniowej.
- Flagi wiszą na budynkach, pogotowie strajkowe jest w gotowości, ale strajku na razie nie będzie - informuje Jan Borys, przewodniczący Związku Zawodowego Metalowcy w PZL Świdnik. - Wstrzymanie akcji protestacyjnej to efekt toczących się rozmów z rządem. Liczymy na porozumienie.
Ubiegły rok był bardzo korzystny dla PZL Świdnik. Spółka znacznie zwiększyła swoje przychody. Ten rok będzie znacznie trudniejszy.
- Oceniamy, że będziemy mieć o jedną czwartą pracy mniej - mówi Jan Mazur, rzecznik PZL Świdnik. - Nie będzie zwolnień, ale nie będzie też przyjęć do pracy na miejsce osób, które odeszły. W spółce będzie pracować o 200 osób mniej. Musimy jakoś przetrwać.
Przeczytaj więcej
- Burmistrz Świdnika i starosta wystąpili do prezydenta ws. PZL-Świdnik (9-07-2009)
- Strajk w radiu: będą puszczać śpiew ptaków (6-07-2009)
- Nie widać końca referendum strajkowego w puławskich Zakładach Azotowych (22-06-2009)
- Znów dwóch graczy w walce o PZL Świdnik (4-04-2009)
- Czesi kuszą pracowników PZL Świdnik (18-03-2009)
