Arabski szejk raził prądem, zgwałcił i przejechał autem. Został uniewinniony (wideo)

Dodano: 12 stycznia 2010, 11:42

Film jest przerażający. Widać na nim, jak arabski szejk Isa ibn Zaid an Nahjan brutalnie katuje swoją ofiarę, bijąc ją drewnianą deską z gwoździami i gwałci. Wszystko za to, że sprzedawca zboża spóźniał się ze spłatą długu.

Drastyczny film zarejestrowano w 2004 r. pod Abu Zabi.

Mężczyźni z dużą satysfakcją torturują swoją ofiarę. Jeden z nich najpierw wpycha związanemu mężczyźnie do ust i oczu piasek, potem, tłucze deską z gwoździami, a później krzyczy: "dajcie mi soli!" Po czym rozsypuje ją po krwawiącym ciele leżącego mężczyzny. Na koniec ofiara zostaje zgwałcona metalową pałką, a szejk przejeżdża po niej terenowym mercedesem.

Taśma z nagraniem tortur wyciekła do mediów. Najokrutniejszym z napastników jest szejk Isa ibn Zaid an Nahjana. To rodzony brat prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich Chalify ibn Zaida an Nahjana. Obrońcy praw człowieka nagłośnili sprawę w USA, które prowadzą interesy z Emiratami. Prezydent Chalifa obiecał, że jego brat będzie sprawiedliwie osądzony.

Wyrok ogłoszono w poniedziałek: uniewinnienie. Sędzia uznał, że księciu nie można mieć za złe, bo był pod wpływem silnych leków zwiększających poziom agresji. Lekarz sądowy ocenił, że leki zażyte przez Isę "mogły spowodować gniew, agresję i utratę pamięci". Przy okazji z zarzutów oczyszczono także policjanta, który brał udział w torturach.

Mężczyźni, którzy udostępnili nagranie to byli współpracownicy Isy. Wyjechali do USA, skąd pochodzą. Zostali zaocznie skazani przez sąd w Emiratach na pięć lat więzienia i grzywnę.

Materiał ABCnews:

Czytaj więcej o:
  • Emiraty
  • gwatł
  • szejk
  • Zjednoczone Emiraty Arabskie
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.