Test trzecioklasisty 2010: Pytania i odpowiedzi ze sprawdzianu kompetencji (arkusze, klucze - Operon)

Dodano: 14 kwietnia 2010, 13:56 Autor:

Dzieciaki coraz wcześniej przystępują do pierwszych ważnych egzaminów. Tak jak Monika Giecko z III klasy SP w Zamościu na pierwszym planie

Dzieciaki coraz wcześniej przystępują do pierwszych ważnych egzaminów. Tak jak Monika Giecko z III klasy SP w Zamościu na pierwszym planie (fot. BOGDAN NOWAK)

Test trzecioklasisty 2010 to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Uczniowie trzecich klas lubelskich podstawówek napisali sprawdzian kompetencji. Przystąpiło do niego kilkanaście tysięcy uczniów z naszego województwa.

– Sprawdzian był trochę trudny – martwi się Monika Giecko, uczennica trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 7 w Zamościu. – Najgorsze było takie zadanie o liczeniu plecaków. Nie wiedziałam, o co w nim chodziło. Nie wiem jak poszło…

Na Lubelszczyźnie sprawdzian napisało ok. 14,1 tys. uczniów (w Lublinie 1,6 tys.) z 627 szkół. Łamigłówki rozpoczęły się o godz. 9 i trwały 90 minut.

Dzieci musiały rozwiązać 20 zadań testowych (uczeń wybierał odpowiedź A,B lub C), reszta miała charakter otwarty. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów. – Napisałem wszystko, jak trzeba – zapewnia rezolutnie jeden z trzecioklasistów. – A jeśli nie, przecież nie wyrzucą mnie ze szkoły. Ważne, żeby nasza pani była zadowolona.

Teraz nauczyciele podstawówek będą sprawdzać prace a potem wydawnictwo Operon, które przygotowywało testy przetworzy dane i sporządzi raporty. Wtedy okaże się jak uczniowie wypadli. Zostanie także stworzony ranking szkół.

– Dzięki wynikom tego sprawdzianu ocenimy m.in. jakość nauczania w naszej szkole na tle innych placówek – tłumaczy Bożena Piwko, dyrektor SP nr 7 w Zamościu. – Jeśli okaże się, że są niedociągnięcia, będziemy mogli je skorygować. – Moi uczniowie po raz pierwszy piszą tak poważny sprawdzian – dodaje Bożena Greszta, wychowawca III klasy w tej szkole. – Warto, żeby się z tą formą oswoili. Wyniki tych zmagań będą też w przyszłym roku wskazówką dla nauczycieli 4-tych klas.

Głównym organizatorem sprawdzianu było Wydawnictwo Pedagogiczne Operon. Jednak nie pisali go wszyscy trzecioklasiści. Dlaczego? – Decyzję o przystąpieniu do tego sprawdziany suwerennie podjęły dyrekcje poszczególnych szkół – mówi Jan Lelonek, szef zamojskiej delegatury Kuratorium. – My tego nie nadzorowaliśmy.

Agnieszka Piątek z działu promocji wydawnictwa Operon zapewnia jednak, że egzamin przeprowadzono profesjonalnie z zachowaniem odpowiednich procedur. – To już trzecia edycja – podkreśla. – Testy przygotowali eksperci, wydrukowano je w ograniczonej liczbie egzemplarzy, a egzamin nadzorowali nasi pracownicy.

Wszystkie pytania i odpowiedzi będą w czwartek opublikowane na stronie internetowej wydawnictwa. – Trzecioklasiści wyniki swojej pracy poznają jeszcze w tym roku szkolnym – zapewnia Agnieszka Piątek.

Tutaj znajdziesz arkusze pytań i klucze odpowiedzi

Czytaj więcej o:
  • sprawdzian trzecioklasisty 2010
  • test trzecioklasisty 2010
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.