Galerianki z centrów handlowych przeniosły się do sieci

Dodano: 13 maja 2010, 8:07 Autor:

Po tym jak na ekrany kin wszedł film "Galerianki” nastoletnie prostytutki polujące na sponsorów w centrach handlowych przeniosły się do sieci. Na portalach społecznościowych np. za doładowanie komórki proponują film, na którym robią striptiz.
Na temat zjawiska galerianek nie ma dokładnych danych. W centrach handlowych dziewczyny stoją najczęściej przed drogeriami, perfumeriami czy sklepami z markowymi ciuchami.

Na temat zjawiska galerianek nie ma dokładnych danych. W centrach handlowych dziewczyny stoją najczęściej przed drogeriami, perfumeriami czy sklepami z markowymi ciuchami. (fot. sxc)

Wejście do kin "Galerianek” znacznie utrudnił życie nastoletnim prostytutkom – pisze "Gazeta Wyborcza Kraków”. Dziewczyny z centrów handlowych przeniosły się do sieci. Nastolatki wyszukują teraz sponsorów na portalach społecznościowych. Na przykład za doładowanie telefonu komórkowego proponują film, na którym robią striptiz.

Jak wyjaśniają gazecie pracownicy fundacji Kidprotect, która pracuje z młodymi ludźmi dziewczyny w internecie działają samodzielnie. W centrach handlowych dochodziło do hierarchizacji grupy. Rodziła się przestępczość. W sieci trudniej jest z tym zjawiskiem walczyć. Ani jednej ani drugiej stronie nie zależy na ujawnieniu się.

Galerianki w centach handlowych

Na temat zjawiska galerianek nie ma dokładnych danych. W centrach handlowych dziewczyny stoją najczęściej przed drogeriami, perfumeriami czy sklepami z markowymi ciuchami. Są ubrane wyzywająco. Zazwyczaj same zaczepiają mężczyzn. Niektórym przesyłają wiadomość przez bluetootha, do innych podchodzą. Zazwyczaj od nich wychodzi też propozycja transakcji – mówią "Gazecie Wyborczej Kraków” przedstawiciele fundacji Kidprotect.

Akcja informacyjna w krakowskich szkołach

W Krakowie od kilku miesięcy policjanci prowadzą spotkania z rodzicami gimnazjalistów. Funkcjonariusze wyjaśniają czym charakteryzuje się zjawisko. Uczulają dorosłych na pierwsze niepokojące sygnały, że dziecko może mieć problemy.

Czytaj więcej o:
  • centra handlowe
  • galerianki
  • prostytutki
  • sex
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.