Zwolnienia w Telewizji Lublin. Dziennikarze skarżą się na zarobki

Dodano: 24 czerwca 2010, 21:47 Autor:

Za "newsa" do Panoramy dziennikarz dostaje 40 -50 złotych - pisze Gazeta Wyborcza Lublin.

Za "newsa" do Panoramy dziennikarz dostaje 40 -50 złotych - pisze Gazeta Wyborcza Lublin. (fot. Archiwum)

Funkcyjni związkowcy i osoby, które niedługo mają przejść na emeryturę - tylko tacy pracownicy lubelskiej TVP nie muszą obawiać się o etaty. Jak pisze Gazeta Wyborcza Lublin w przyszłym tygodniu w telewizji pracę straci 22 osoby.

- Oprócz niskich wypłat 800 -1000 zł mamy jeszcze honoraria za programy. Ale tak je zmniejszono, że praca nad dużym materiałem przestała się opłacać - opowiada Gazecie Wyborczej jedna z bardziej znanych dziennikarek w lubelskim ośrodku TVP.

Za "newsa" do Panoramy dziennikarz dostaje 40 -50 złotych. Reporterski program "Zdarzenia" na wakacje został zawieszony. Zanim do tego doszło autorzy materiałów dostawali, po 100 złotych góra. Kamerzysta za pracę przy reportażu mógł liczyć na niespełna 70 zł.

- Oprócz niskich pensji przed wakacjami mogliśmy liczyć na 500 - 600 złotych honorariów. Teraz z powodu cięć w ramówce i to się skończyło - narzeka na łamach "Gazety" inny pracownik telewizji.

Ścięte płace szeregowych pracowników to nie wszystko. W przyszłym tygodni dyrektor Tomasz Rakowski ma ogłosić listę 22 nazwisk - osób które zostaną zwolnione.

W tej chwili w lubelskiej TVP pracuje na etatach 90 osób. Ponad 20 osób ruszyć nie można, bo są tuż przed emeryturą albo pełnią funkcje w związkach zawodowych.

W poniedziałek dyrektor lubelskiego ośrodka Tomasz Rakowski ma spotkać się z zarządem TVP, do którego weszli ludzie wskazani przez medialną koalicję PiS i SLD.

Nieoficjalnie wiadomo, że to właśnie centrala przekonuje dyrektorów oddziałów do jak najgłębszych redukcji etatów. Głównym argumentem są bardzo niskie wpływy z abonamentu i przerost zatrudnienia.

Cały artykuł na Gazeta.pl

Czytaj więcej o:
  • panorama lubelska
  • telewizja
  • tv 3
  • tv lublin
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Echo kupiło działkę. Czy to zablokuje inwestycję Ikei?

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.