"Fabryka" wyprodukowała amfetaminę wartą 84 mln zł

Dodano: 28 czerwca 2010, 16:43 Autor:

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał czterech mężczyzn, którzy ją prowadzili. Najwyższa karę aż osiem i pół roku więzienia dostał Mirosław M. ps. Stary.

Laboratorium działało na strychu w mieszkaniu Artura S. w Białej Podlaskiej. Mężczyzna zasiadał na ławie oskarżonych za to, że udostępnił lokal pod taką "działalność” a także pomagał w rozprowadzaniu narkotyków. Jako jedyny z czwórki oskarżonych dostał karę w zawieszeniu.

Główne skrzypce w gangu grał Mirosław M. ps. Stary. Kupował komponenty potrzebne do wytwarzania narkotyku, odbierał gotowy już "produkt" i dbał, żeby trafił do dystrybutorów. Oprócz kary więzienia sąd orzekł przepadek 1,4 mln zł, które zarobił na handlu narkotykami.

Na siedem lat do więzienia trafi Krzysztof P., który w gangu pełnił rolę chemika i dbał, żeby towar był odpowiedniej jakości. Pięć lat ma zaś spędzić za kratkami Artur S., który dostarczał narkotyk dilerom. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej o:
  • amfetamina
  • narkotyki
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Dobryń Kolonia: Pijany woźnica z pękniętą czaszką

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.