Nowe kino w Zamościu: Zobacz jak wygląda Centrum Kultury Filmowej

Dodano: 27 lipca 2010, 15:42 Autor:

Oficjalne otwarcie CKF zaplanowano na sierpień, ale pierwszy seans odbędzie się już w piątek

Oficjalne otwarcie CKF zaplanowano na sierpień, ale pierwszy seans odbędzie się już w piątek (fot. Bogdan Nowak)

Nowe kino w Zamościu wygląda okazale. W Centrum Kultury Filmowej wszędzie nadal kręcą się robotnicy, ale pierwszy film będzie można obejrzeć już w piątek. Zobacz galerię zdjęć z wnętrz kina.
W podziemiach CKF przy ul. Odrodzenia znajduje się parking

W podziemiach CKF przy ul. Odrodzenia znajduje się parking (fot. Bogdan Nowak)

– Nasze kino spełnia najwyższe standardy i jest wyposażone w nowoczesny sprzęt – zapewnia Andrzej Bubeła, dyrektor "Stylowego”. – Jednak bilety będą w przystępnych cenach.

Jakie? Za obejrzenie filmu w 3D trzeba będzie zapłacić 19 zł, natomiast za tradycyjny film trzeba zapłacić 16 zł. Będą też bilety ulgowe. – Myślę, że będą to ceny przystępne dla mieszkańców miasta – dodaje Bubeła.

Centrum Kultury Filmowej widać z daleka. Ma nowiutką, błyszczącą elewację i charakterystyczną, opływową sylwetkę. Budynek powstał przy ul. Odrodzenia. Na jego budowę poszło ponad 17 mln zł (6,4 nln to unijne dofinansowanie).

W obiekcie powstały trzy sale projekcyjne. Zmieści się w nich dla ponad 640 widzów (w jednej z nich można oglądać filmy w technologii 3D, w innej istnieje m.in. możliwość symultanicznych tłumaczeń).

W kinie znajdzie się też galeria (pomieszczenie ma ponad 280 mkw!), parking podziemny na 38 samochodów oraz m.in. obszerny hall z kasami biletowymi. W sumie obiekt ma ponad 2,8 tys. mkw. i robi wrażenie. Prace znajdzie w nim 26 osób.

– Chcemy prezentować w naszym kinie hity światowego kina, ale znajdzie się w nim miejsce dla kina ambitnego – zapewnia dyrektor Bubeła. – Znajdzie się w nim miejsce m.in. dla Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Będą także m.in. organizowane różnego rodzaju konferencje i spotkania.

– To kino nie jest instytucją nastawioną wyłącznie na zysk i na… kinową sieczkę – podkreśla Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. – Nie musi spłacać kredytów i za wszelką cenę zarabiać. To ważne. Wybudowaliśmy Centrum Kultury Filmowej, które ma spełniać określoną misję… O to chodziło. Bo kinematografia to jest jedna z najważniejszych sztuk.

Pierwszy seans będzie można obejrzeć w piątek. To kolejne przygody sympatycznego Shreka. Jednak oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano dopiero na 13 sierpnia. Na tę uroczystość przyjedzie m.in. Krzysztof Zanussi, znany reżyser oraz kilka innych sław.

– Mamy nadzieję, że to kino się wszystkim spodoba – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa.

Czytaj więcej o:
  • Andrzej Bubeła
  • Centrum Kultury Filmowej w Zamościu
  • CKF
  • kina w Zamościu
  • nowe kino w Zamościu
  • otwarcie
  • Shrek Forever
  • ul. Odrodzenia
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.