Jesteś tu: Strona główna Magazyn Artykuł

Magda Welc: Kolejna młoda gwiazda Mam Talent! (wideo)

Dodano: 1 sierpnia 2010, 8:00 Autor:

Magda Welc chciała wystąpić w Szansie na Sukces, ale jest zbyt młoda`

Magda Welc chciała wystąpić w Szansie na Sukces, ale jest zbyt młoda` (fot. Jacek Świerczyński)

Piosenka Edyty Geppert "Nie żałuję” po raz kolejny przyniosła szczęście Magdalenie Welc. 11-latka z Niedrzwicy Dużej przeszła wstępne eliminacje i wystąpi w półfinale programu "Mam talent”. Do programu zgłosiła się w tajemnicy przed rodziną

Magda Welc śpiewa od lat. Zdobyła już kilkanaście nagród w konkursach m.in. w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej w Lublinie i Powiatowym Festiwalu Piosenki "Niezapomniane melodie” w Ciecierzynie. Rodzina chciała, aby wystąpiła w "Szansie na sukces”. Ale Magda jest na to za młoda.

Do programu mogą zgłaszać się osoby, które ukończyły 16 lat. Magda ma dopiero 11. Pojawił się, więc pomysł, aby zgłosić się do programu TVN "Mam talent”. Magda wysłała swoje zgłoszenie w tajemnicy przed rodzicami…

Postawiła na swoim

– To było w maju. Wróciłam ze szkoły, uruchomiłam komputer, wypełniłam potrzebne dokumenty. Dopiero potem powiedziałem mamie, że się zgłosiłam do programu "Mam talent” – opowiada nam Magda. – Jakbym każdego pytała, to by się wszyscy długo zastanawiali i nic by z tego nie wyszło.
– Uparła się, że chce wystąpić w programie i postawiła na swoim – śmieje się Barbara Pałka, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

Eliminacje

Zarówno podczas eliminacji regionalnych w Lublinie, jak i później podczas spotkania z jury w Gdańsku, Magda zaśpiewała piosenkę Edyty Geppert "Nie żałuję”. – Ta piosenka przyniosła mi bardzo dużo szczęścia i nagród – tłumaczy 11-latka.

– Magda lubi poważne piosenki, poezję śpiewaną i ballady – wylicza jej nauczycielka. Dziewczynka przeszła eliminacje jak burza i obecnie ćwiczy do występu w półfinale. Ma przygotować 5 piosenek. W poniedziałek podczas próby ze swoją nauczycielką śpiewała m.in. utwór Michała Bajora "Nie chce więcej”. W grę wchodzą również utwory: Edyty Geppert, Seweryna Krajewskiego i Dżemu.

Jury

Podczas występu w Gdańsku Magda zrobiła ogromne wrażenie, zarówno na jurorach, jak i ekipie programu. Jej występ doskonale pamięta producentka "Mam talent”. – Magda ma fantastyczną dykcję i bardzo dobrze interpretuje teksty. To rzadkie u dzieci w jej wieku. Śpiewa tak, jakby w jej ciele był głos dorosłego człowieka – mówi Katarzyna Szałańska.

– Dostałam trzy razy tak – mówi z dumą Magda. – Kuba Wojewódzki zapytał mnie, komu ukradłam ten głos, ten talent.

– A Małgorzata Foremniak się wzruszyła – dodaje Barbara Welc, mama Magdy, która jeździła z córką do Gdańska.

Nerwy

Każdemu występowi Magdy towarzyszą ogromne nerwy. – Bardzo przeżyłam występ córki. Rozpłakałam się. Magda dostała owacje na stojąco. To było bardzo wzruszające – mówi Barbara Welc.

Każdy wyjazd Magdy przeżywa też jej nauczycielka. – Choć z Madzią nie jeżdżę, to denerwuję się wcale nie mniej niż jakbym tam była. Zawsze ją dopinguje i później czekam z takimi nerwami, czy przeszła dalej czy nie. Zaraz do siebie dzwonimy. Magda zdaje mi relację, jak wyglądał jej występ.

– Tych emocji nie da się opisać – ucina Magda. Na razie 11-latka wychodzi obronną ręką. Konkurencja jest jednak duża.

– W III edycji programu jest bardzo dużo osób śpiewających. Magda nie jest najmłodszą uczestniczką. Jest 9-letni, śpiewający chłopiec z Chrzanowa i 8-latek z Poznania, który tańczy hip-hop – tłumaczy producentka programu "Mam talent”

Magda Welc

Magda Welc (fot. Jacek Świerczyński)

Magda Welc trenuje głos przed kolejnym Mam Talent

Próby

11-latka ćwiczy śpiew razem we swoją nauczycielką. Próby odbywają się co drugi dzień w jednej ze szkolnych sal.

– Ja jej bez przerwy tłumaczę, że nie może sobie pozwolić na to, żebyśmy spotykały się tylko raz w tygodniu i to już wystarczy. Im więcej będzie śpiewać, im częściej będziemy się spotykać, tym lepiej. Magda powinna śpiewać też w domu – tłumaczy Barbara Pałka.

Warunki, w który ćwiczy dziewczynka, są dość skromne. Pomoc w przygotowaniach do występu zaoferowało już Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. – Udostępnimy Magdzie nieodpłatnie jedną z naszych sal – zapowiedział już w poniedziałek Ryszard Piotr Heliasz, dyrektor towarzystwa. – Ustalimy termin, kiedy tylko się zgłosi.Przed półfinałem

Magda jest optymistycznie nastawiona do swoich występów w programie. – Wierzę w siebie. Myślę, że dam radę i przejdę dalej. Jeśli się nie uda, to za kilka lat spróbuję swych sił w "Szansie na sukces” – zapewnia Magda.

– Ona jest taką dziewczynką, która się nie załamuje i nie zraża. Tłumaczyłam jej wcześniej, że to jest tylko program. Bałam się komentarzy Kuby Wojewódzkiego, bo on lubi powiedzieć dosadnie uczestnikom programu, co myśli o ich występie – mówi mama 11-latki.

– Przygotowałam się, że Kuba może coś nieprzyjemnego powiedzieć – dodaje Magda. Jak się okazało, obawy były niepotrzebne.

Czytaj więcej o:
  • magda welc
  • mam talent
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zosia miała pecha, pokochała mordercę

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.