Jesteś tu: Strona główna Matura 2010 Artykuł

Matura 2010 matematyka: Wyniki, pytania, odpowiedzi (poprawka)

Dodano: 23 sierpnia 2010, 10:54 Autor:

Matura poprawkowa z matematyki rozpoczęła się o godz. 9

Matura poprawkowa z matematyki rozpoczęła się o godz. 9 (fot. archiwum)

Dziś matura z matematyki i innych przedmiotów. Poprawka będzie pisana przez kilka tysięcy uczniów z naszego regionu. Centralna Komisja Egzaminacyjna poinformowała, że nie opublikuje arkuszy.

Matura poprawkowa 2011 matematyka - wyniki, pytania, odpowiedzi

Kilka tysięcy uczniów z naszego regionu pisze dziś poprawkową maturę. Najwięcej emocji budzi egzamin z matematyki – po raz pierwszy od lat obowiązkowy dla wszystkich.

Do matury poprawkowej mogą przystąpić uczniowie, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu maturalnego w części ustnej lub części pisemnej. Dziś przed nimi kolejna szansa na dobry wynik. We wskazanych punktach, punktualnie o godz. 9, rozpoczęła się matura poprawkowa z wszystkich przedmiotów.

Maturę 2010 zdało 78 proc. uczniów

W maju maturę pisało w naszym regionie ponad 30 tys. uczniów. Zdało niewiele ponad 78 proc. z nich. Nasi maturzyści znaleźli się poniżej średniej krajowej, która wyniosła 81 proc.

Budzącego strach egzaminu z matematyki (po raz pierwszy od lat – obowiązkowego dla wszystkich) nie przeszło 13 procent. Gorzej było z angielskim. Nie zdało go 14 procent maturzystów.

Najlepiej wypadły licea ogólnokształcące, w których maturę zdało 91 procent uczniów, w technikach 70 proc., w liceach profilowanych 64, liceach uzupełniających 37, a technikach uzupełniających tylko 34 proc.

Słabe wyniki matur 2010

Potwierdzają to dyrektorzy placówek. – Nie jesteśmy zadowoleni z wyników naszych maturzystów – komentuje Wiesław Choduń, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Bełżycach. – Najwięcej problemów sprawiła uczniom matematyka.

– Słabe rezultaty uczniów wynikają przede wszystkim z tego, że do liceów profilowanych czy techników trafia młodzież po gorszych szkołach – wyjaśnia Renata Janicka, przedstawiciel OKE Kraków w Lublinie.

Poprawkowe egzaminy ustne potrwają do środy 25 sierpnia.

Arkusze egzaminacyjne z poprawek niestety nie zostaną opublikowane. - Będą używane w przyszłości w celach szkoleniowych, dlatego nie udostępniamy ich na zewnątrz - dowiedzieliśmy się w CKE.

W związku z tym musimy radzić sobie sami. Zapraszamy do publikowania treści pytań z matury na naszym FORUM

Czytaj więcej o:
  • matura
  • matura 2010
  • matura matematyka 2010
  • matura poprawka matematyka
  • odpowiedzi
  • pytania
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.