Serwis jest częścią Dziennik Wschodni
Jesteś tu: Strona główna Kultura KULTURA - FESTIWALE Artykuł

Festiwal Jazz Bez w Lublinie (program)

Dodano: 30 listopada 2010, 20:59 Autor:

Polsko-ukraiński festiwal muzyczny rozpocznie się w piątek (3.12) i potrwa do poniedziałku. Koncerty będą odbywały się w Warsztatach Kultury przy ul. Popiełuszki 5.

Jazz Bez to festiwal, który ma 10 lat. Tradycja muzycznych spotkań rozrosła się do ogromnego wydarzenia, angażującego coraz więcej miast. Wszystko zaczęło się od koncertów zespołów z Lwowa i Przemyśla. Tegoroczna edycja (w Lublinie zorganizowana po raz trzecie) to aż cztery dni z muzyka jazzową!

* W piątek (3 grudnia) o godzinie 20 wystąpi szwajcarsko-niemiecka formacja Full Blast. Projekt tria (Peter Brotzmann, Marin Pliakas, Michale Wertmueller) to połączenie free jazzowych i rockowych dźwięków. Zespół wydał płyty: Full Blast oraz Black Hole.

* W sobotę 4 grudnia szykują się dwa koncerty. O godzinie 18 wystąpi rosyjski zespół Pervoe Sonce. Siedmioosobowa kapela tworzy muzyczne obrazki. Brzmienie zespołu uzyskiwane z wibrafonu, wiolonczeli, basu, gitar, trąbki, kontrabasu i bębnów to niebanalne kompozycje czerpiące inspiracje z różnych stylów. Dwie godziny później wystąpią Tryki – nowy, lubelski projekt muzyczny. Tryki to Gerard Lebik (saksofonista, klarnecista), Dominik Trębski (trębacz, instrumenty klawiszowe) oraz dj Papa Zura (gramofony, sampler, komputer).

* 5 grudnia (niedziela) o godzinie 18 wystąpi Maryna Zakharowa i Ochran Ahabejli. Zakharowa jest ukraińską śpiewaczką i pianistką. Z wokalistką wystąpi perkusista.

Na zakończenie festiwalu organizatorzy przygotowali dwa koncerty.

* 6 grudnia o godzinie 18 zagra Litviniuk Acoustic Jazz. Zespół to najnowszy projekt muzyków zespołu ShockolaD. Dwie godziny później wystąpi Sushkin & Sex Machine Band. Sushkin (wł. Jamek Claun) to wokalista i trębacz. Sushkin & Sex Machine Band to taneczne, funkowe dźwięki.

Karnet jednodniowy na festiwal kosztuje 10 zł. Karnet na wszystkie wydarzenia – 30 zł. Można je kupić w Warsztatach Kultury (ul. Popiełuszki 5).

Czytaj więcej o:
  • Festiwal Jazz Bez
  • jazz bez lublin
Brak ankiety.
Wyszukiwarka

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.