Zbierają dary dla schroniska w Rachowie Starym

Dodano: 26 kwietnia 2011, 21:30 Autor:

40 kg suchej karmy dla psów trafi do nieformalnego schroniska w Rachowie Starym. Pokarm dla zwierząt przekazali uczniowie Gimnazjum nr 11 w Lublinie. To efekt naszej redakcyjnej akcji. Zbiórkę darów dla przytuliska organizuje również Lubelska Grupa Vivy.
Pokarm trafi do schroniska. Karmę do Rachowa Starego zawiezie Zdzisław Małysz, komendant Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt, który odebrał ją z naszej redakcji.

Pokarm trafi do schroniska. Karmę do Rachowa Starego zawiezie Zdzisław Małysz, komendant Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt, który odebrał ją z naszej redakcji. (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

– To pocieszające, że ludzie chcą nam pomagać – cieszy się Renata Olszewska, która opiekuje się zwierzętami.

Nieformalne schronisko od 20 lat prowadziła matka pani Renaty, najpierw w Annopolu, później w pobliskim Rachowie Starym. Wciąż jest to jedyne tego typu miejsce dla bezpańskich zwierząt w całym powiecie kraśnickim. W kwietniu opiekunka zwierząt zmarła. Jej córka znalazła się w trudnej sytuacji.

W przytulisku koło Annopola przebywa obecnie ok. 180 psów, bo kilkanaście czworonogów w ciągu ostatnich kilku tygodni znalazło już nowy dom.

Na łamach Dziennika Wschodniego wielokrotnie apelowaliśmy o pomoc – zbieraliśmy karmę, prowadziliśmy również akcję adopcyjną, gdyż córka właścicielki chce oddać część psów. Z pomocą przyszły też organizacje działające na rzecz zwierząt i nasi Czytelnicy.

Zbiórkę zorganizowali także pracownicy i uczniowie Gimnazjum nr 11 w Lublinie. – Zbieraliśmy nie tylko pieniądze, ale też karmę dla psów – tłumaczy Elżbieta Wójcik, nauczycielka z Gimnazjum, która do naszej redakcji przywiozła 40 kg suchej karmy. Szkoła zapowiada kolejną akcję dla psów.

Pokarm trafi do schroniska. Karmę do Rachowa Starego zawiezie Zdzisław Małysz, komendant Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt, który odebrał ją z naszej redakcji. – Zawieziemy ją do schroniska pod koniec tygodnia – zapewnia Małysz.

Zbiórka darów

Lubelska Grupa Vivy (która jest lokalną grupą fundacji Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt - VIVA!) organizuje zbiórki darów dla prywatnego przytuliska w Rachowie Starym.

– Akcję prowadzimy kilkunastu placówkach na terenie Lublina i okolic prowadzimy zbiórki darów: karmy dla zwierząt (suchej i mokrej - w puszkach), koców, garnków, misek – wyjaśnia Katarzyna Kursa, koordynator Lubelskiej Grupy Vivy. –Wystawione przez nas pudełka z dnia na dzień zapełniają się darami dla zwierząt. Do akcji przyłączyła się Polonia w Southampton (Anglia)
Akcja potrwa do 10 maja, zaś w placówkach, które w późniejszym terminie przystąpiły do akcji do 20 maja. Dary można przynosić cały czas do naszej redakcji

Lista placówek, na terenie, których organizowana jest zbiórka darów:

- sklep zoologiczny King Zoo w CH. Tesco w Lublinie, ul. Orkana 5 (zbiórkę organizuje Lubelska Straż Ochrony Zwierząt)
- redakcja Dziennika Wschodniego, ul. Staszica 20 Lublin (zbiórkę organizuje Dziennik Wschodni)
- sklep zoologiczny ul. Dziewanny 5 Lublin (zbiórkę organizuje Lubelska Grupa Vivy)
- zespół Szkół Plastycznych w Lublinie, ul. Muzyczna 10a (zbiórkę organizuje Lubelska Grupa Vivy)
- Dom Kultury Ruta, ul. Różana 8 Lublin (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- Przestrzeń Inicjatyw Twórczych Tektura, ul. Wieniawska 15a Lublin (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- LO nr 9, ul. Struga 6 Lublin (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- Przedszkole nr 81, ul. Wyżynna 10 Lublin (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- szkoła jęz. ang. "Linguaton", ul. Paśnikowskiego 4A (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- przedszkole "Martynka" ul. Dziewanny 17 (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- SP nr 51, ul. Bursztynowa 22 (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- Przedszkole nr 73, ul. Uśmiechu 5 (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
- lecznica weterynaryjna "CHIRON-VET" ul. Szmaragdowa 4a - wejście od strony ul. Filaretów (zbiórka organizowana przez Lubelską Grupę Vivy)
oraz w Annopolu, Centrum Kultury, ul. Radomska 26

Czytaj więcej o:
  • dary
  • psy
  • Rachów
  • schronisko
  • Stary
  • zbiórka
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Kraśnik to bezpieczne miasto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2006.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.