Letni rozkład jazdy autobusów w Lublinie po poprawkach

Dodano: 6 czerwca 2011, 18:30 Autor:

Jest już ostateczny kształt wakacyjnego rozkładu jazdy. Zarząd Transportu Miejskiego uwzględnił większość uwag, które pasażerowie mogli zgłaszać po opublikowaniu projektu rozkładu.

Obrońcy linii 11 dopięli swego. ZTM zdecydował, że linia nie zostanie zawieszona na czas wakacji. Tym samym trasa linii 44 nie będzie przedłużona do Lipniaka, nie zostanie też uruchomiona tymczasowa linia 711, która miała połączyć ul. Mełgiewską i Grygowej.

ZTM wycofał się też z planu skrócenia trasy linii 16 do przystanku Abramowicka Dominów. Pasażerom nie udało się jednak obronić linii 5, która w czerwcu i lipcu nie będzie kursowała. W zamian linia 32 zamiast przez ul. Koryznowej będzie jeździć przez ul. Walecznych.

Urzędnicy zajmujący się opracowywaniem rozkładów uwzględnili też większość wniosków dotyczących dopasowania kursów linii 23, 28 i 55 do potrzeb pracowników z zakładów znajdujących się na terenie podstrefy ekonomicznej na Felinie.

Zaakceptowane została też większość uwag dotyczących przesunięcia godzin kursowania niektórych innych linii. W soboty i niedziele więcej niż to pierwotnie planowano kursów linii 10 ma dojeżdżać do Zadębia. Nie poskutkowały za to prośby o dodatkowe kursy na linii 12.

Zarząd Transportu Miejskiego podtrzymał też swoje wcześniejsze ustalenia dotyczące komunikacji nocnej, która ma kursować tylko z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Tak, jak to wcześniej planowano nie zobaczymy już zjazdowych "dziewięćsetek” z wyjątkiem trolejbusowej 951.

Wczoraj ZTM poinformował też o zmianach na linii 21. W wakacje trasa ta ma być obsługiwana przez 12-metrowe autobusy. Teraz obsługują ją tylko małe busy.

Nowy rozkład ma obowiązywać od 23 czerwca i niebawem powinien być opublikowany na stronie internetowej mpk.lublin.pl. Zakłada znaczne zmniejszenie częstotliwości kursowania autobusów i trolejbusów, np. linia 158 zamiast sześciu kursów w ciągu godziny będzie mieć dwa, góra trzy. Na czas wakacji znikną też linie 0, 36, 54, 56 i 726.

Częściej niż teraz jeździć ma linia 8, większość kursów linii 15 będzie wydłużona do Dąbrowy, co dotyczy też linii 21. W weekendy większość kursów linii 37 będzie wydłużona do Zemborzyc Górnych.

Czytaj więcej o:
  • letni rozkład jazdy autobusów w Lublinie
  • uwagi pasażerów
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Radiowcy mają dość: Oskarżają szefa radia Freee o mobbing

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Lublinie powinna powstać ulica abp. Józefa Życińskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 7199.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.