Biała Podlaska: Nowe mieszkania komunalne już za rok

Dodano: 4 lipca 2011, 9:00 Autor:

Za kilkanaście dni poznamy wykonawcę czterech bloków komunalnych. Jest to od lat największa inwestycja tego typu. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do 50 mieszkań za rok. Kolejka czekających jest bardzo długa.

Bloki powstaną przy ulicach Jana III Sobieskiego i Jana Kazimierza. Inwestycja będzie zrealizowana na miejskiej działce o powierzchni ponad 2 hektarów. Budowę z ramienia miasta prowadzi Zarząd Gospodarki Lokalowej. – 20 lipca powinny być znane wyniki przetargu na wykonawcę tego osiedla. Budowa pierwszego bloku zacznie się w przyszłym miesiącu, zaś pierwsze mieszkania powinny być wydane lokatorom we wrześniu lub październiku przyszłego roku – mówi Mieczysław Ruta, szef ZGL w Białej Podlaskiej.

Planowana jest budowa czterech bloków, po 50 mieszkań w każdym. W sumie, sukcesywnie od jesieni 2012 roku powstanie 200 mieszkań. – Kolejka oczekujących na mieszkania socjalne jest ogromna. Bardzo często prezydent miasta przyjmuje mieszkańców, którzy proszą o przydział tego rodzaju lokalu ze względu na sytuację, w jakiej się znajdują. Podkreślić należy, że nie dysponujemy tak dużym zasobem mieszkaniowym, aby spełnić oczekiwania wszystkich, którzy takich lokali potrzebują – mówi Renata Szwed, rzecznik prasowy prezydenta miasta Biała Podlaska.

Konkurs na projekt nowego osiedla komunalnego wygrała warszawska pracownia projektowa ARCA A&C i Jacek Nawrocki Architekt. Budowane będą niskie bloki, maksymalnie 4-piętrowe, w tradycyjnej technologii ceglanej. Powstaną w nich w większości mieszkania dwupokojowe, o przeciętnej powierzchni 40–45 metrów kwadratowych. Lokale będą wykończone, tzn. z białym montażem i podłogami. Urząd Miasta szacuje, że przeciętny czynsz za metr kwadratowy mieszkania wyniesie około 4 złotych, czyli tyle, ile teraz płacą najemcy lokali komunalnych w blokach.

Wokół osiedla powstanie niezbędna infrastruktura – parkingi na 200 aut, alejki, place zabaw. Jak dowiedzieliśmy się w ZGL, mieszkańcy Białej Podlaskiej już pytają o mieszkania w nowych blokach.

Jednak w pierwszym budowanym bloku lokum najprawdopodobniej znajdą mieszkańcy komunalnych kamienic Starego Miasta, które w pierwszej kolejności pójdą do remontu w ramach planowanej rewitalizacji.

Na razie nie można podać kosztów inwestycji, ponieważ przetarg jeszcze nie został rozstrzygnięty.

Czytaj więcej o:
  • Biała Podlaska
  • mieszkania w Białej Podlaskiej
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Sobole: Peugeot rozbił się na drzewie. Kierowca nie żyje

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Biała Podlaska to bezpieczne miasto?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1124.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.