Biała Podlaska: Lodowisko na Orliku już otwarte

Dodano: 20 listopada 2011, 16:52 Autor:

W sobotę otwarto sztuczne lodowisko na terenie „Orlika” przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Zygmunta Augusta. Ślizgawka działa już drugi sezon.
Bialskie lodowisko cieszy się zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

Bialskie lodowisko cieszy się zainteresowaniem dzieci i młodzieży. (fot. Marek Pietrzela)

Powstała w ramach pilotażowego programu budowy składanych lodowisk sezonowych „Biały Orlik”. Liczące ponad 400 mkw. boisko koszykówki wyłożono specjalnymi matami, ułożono bandy, wylano wodę, reszty dokonały agregaty do wytwarzania lodu.

Kazimierz Wojtaszek, dyrektor SP nr 9, podkreśla, że obecnie, po dokupieniu sprzętu, w szkolnej wypożyczalni jest aż 140 par łyżew. Wypożyczenie pary kosztuje 5 zł na godzinę.

Za normalny bilet trzeba zapłacić 6 zł, za ulgowy 3 zł. – Muszą one pokryć koszty prądu, zużywanego na schładzanie lodowiska agregatem – wyjaśnia Wojtaszek. Dodaje, że obecnie zwiększono jednorazową normę ślizgających się do 40 osób. Wejście dla wszystkich chętnych jest możliwe w godz. 16–21.

Renata Szwed, dyrektor gabinetu bialskiego prezydenta, poinformowała nas, że kolejny Biały Orlik jest planowany na boiskach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Leszczynowej.

– Trwają przygotowania do przetargu na wykonanie tego lodowiska. Koszt wyniesie 533 tys. zł, z tego 221 tys. zł ma pokryć resort sportu. Na razie jednak nie możemy określić, kiedy rozpocznie się budowa i kiedy zacznie się tam ślizganie – dodaje Szwed.

Czytaj więcej o:
  • biała
  • biała podlaska
  • lodowisko
  • podlaska
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy pomnik poświęcony żołnierzom Armii Czerwonej w Kodniu powinien zostać rozebrany?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 738.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.