Bełżyce: Łączą szpital z ZOZ-em. Będą zwolnienia

Dodano: 16 marca 2012, 0:01 Autor:

Po 8 latach od podziału szpital w Bełżycach i SP ZOZ znowu będą działać pod jednym szyldem. Placówki mają zostać połączone już 1 kwietnia jako SP ZOZ nr 1. Można spodziewać się zwolnień i zmian organizacyjnych.

W 2004 r. doszło do podziału SP ZOZ w Bełżycach. Podstawową opieką zdrowotną i ratownictwem medycznym zajmował się od tamtej pory SP ZOZ nr 1. W Szpitalu Powiatowym im. dr Wojciecha Oczki zostały oddziały szpitalne. Każda z jednostek funkcjonowała na własny rachunek.

Teraz Starostwo Powiatowe w Lublinie chce na nowo, ze względów finansowych, połączyć obie te placówki. – Na starcie przewidziane oszczędności mają wynieść ok. 500–600 tys. zł – wylicza Paweł Pikula, starosta lubelski. – W dalszej perspektywie ok. 1 mln zł.

Zmniejszy się liczba pracowników. – W tym momencie nikt pracy jeszcze nie stracił. Decyzje kadrowe zapadną w kwietniu – zapowiada Pikula. – Będzie to dotyczyć 6–8 osób, częściowo z administracji.

Zdaniem urzędników zmiany nie będą praktycznie odczuwalne dla pacjentów. – Nocna i świąteczna opieka medyczna będzie świadczona w szpitalu. Tam również zostaną przeniesione poradnie ze SP ZOZ. Będzie też jedna pracownia rentgenowska – wylicza starosta lubelski.

Czytaj więcej o:
  • bełżyce
  • szpital
  • ZOZ
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Budowa S17: Drogowcy przygotowują się do wznowienia prac

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy kiedykolwiek wręczyłeś/aś łapówkę w szpitalu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 597.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.