Pociąg Chełm - Wrocław z "niespodzianką" dla pasażerów

Dodano: 28 marca 2012, 11:30 Autor:

W rozkładzie jazdy PKP pojawiło się długo oczekiwane bezpośrednie połączenie pomiędzy Chełmem a Wrocławiem. Ale swoim klientom kolejarze zafundowali nie lada niespodziankę. Prawie dziesięciogodzinną podróż muszą spędzić w wagonie osobowym.

Na trasie Chełm–Wrocław kursuje "Bolko” składający się z jednostek typu EN57. Tego typu wagony zaprojektowano z myślą o obsłudze linii regionalnych. W rachubę wchodziły trasy na tyle krótkie, że nie trzeba zapewnić podróżnym takiego komfortu, jak w pociągach dalekobieżnych. Teraz kolejarze wypuścili je na trasę liczącą 630 kilometrów. Podróż z Chełma do Wrocławia trwa 9 godz. 40 min.

Sprawą zajął się już poseł SLD Zbigniew Matuszczak. W swojej interpelacji do ministra transportu pyta, kto jest odpowiedzialny za taki standard tego połączenia oraz czy zmieni się on przed mistrzostwami Euro 2012. Poseł jeszcze czeka na odpowiedź.

– Kolejarz, który zadecydował o skierowaniu takiego pociągu na tę linię, sam powinien się nim przejechać. I to z Chełma do samego Wrocławia – mówi Bronisław Kaczor, jeden z pasażerów "Bolka”. Chętnie dzieli się wrażeniami z podróży. – Hałas, absolutny brak intymności i spokoju. W otwartych przestrzeniach wagonów wszyscy się widzą i słyszą.

Co na to kolejarze?

– Linię Chełm–Wrocław obsługują takie jednostki, jakimi dysponujemy – twierdzi pracownik Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Nie chciał jednak przedstawić się z nazwiska.

Za obsługę linii dalekobieżnych odpowiada spółka PKP Intercity. – Przy ograniczonych możliwościach taborowych do ich obsługi kierujemy takie jednostki, jakie mamy. Pomimo pewnych niedogodności połączenie z Chełma do Wrocławia cieszy się dużą popularnością, szczególnie w czasie weekendów – mówi Michał Stilger, rzecznik Przewozów Regionalnych.

Jak informuje Michał Stilger, na zmianę wagonów na tej trasie można liczyć najwcześniej za rok.

Dalekobieżny Bolko

Kursuje codziennie. Ze stacji Chełm Główny odjeżdża o godz. 12.05. Zgodnie z rozkładem jazdy we Wrocławiu powinien być o godz. 21.45. Pomiędzy Chełmem a Lublinem "Bolko” zatrzymuje się na wszystkich stacjach i przystankach. Dopiero od Lublina jest pociągiem pospiesznym. Podróż trwa 9 godzin i 40 minut.

Czytaj więcej o:
  • chełm
  • pkp
  • pociąg pkp chełm
  • wrocław
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Chełm: Coraz więcej pracy. Kogo szukają pracodawcy?

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy podobają Ci się rzeźby stojące na miejskim bulwarze w Chełmie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 725.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.