Złodzieje demontowali zabytkowe bunkry Twierdzy Brzeskiej

Dodano: 13 kwietnia 2012, 10:57 Autor:

Policjanci z Terespola zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o demontaż elementów schronów z umocnień Twierdzy Brzeskiej.
Złodzieje demontowali zabytkowe bunkry Twierdzy Brzeskiej

(fot. policja)

Do kradzieży doszło w okresie od 1 do 9 kwietnia. Właściciel terenu we wsi Lebiedziew, na którym znajdują się umocnienia systemu obronnego Twierdzy Brzeskiej, zawiadomił policjantów, że z bunkrów ktoś wyciął 30 fragmentów szyn stalowych o długości około 1 m. Szyny pełniły funkcję ławek strzelniczych oraz były elementami konstrukcji schodów.

Dwa dni po zgłoszeniu terespolscy kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Stalowe konstrukcje o łącznej wadze około 1,5 tony były odcinane i sprzedawane na złom przez dwóch mieszkańców gminy Terespol w wieku 25 i 23 lat. Z terenów fortyfikacji sprawcy wywozili je samochodem i sprzedawali w okolicznych punktach skupu złomu. Zabytkowe szyny jako złom warte były 1500 zł, ale sprawcy usłyszeli zarzuty kradzieży dóbr o szczególnym znaczeniu dla kultury.

Złodzieje chcą dobrowolnie poddać się karze. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:
  • bunkry
  • etrespol
  • twierdza brzeska
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy w Białej Podlaskiej powinna być strefa płatnego parkowania?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 56.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.