Długi weekend na lubelskich drogach. 60 wypadków i 274 pijanych kierowców

Dodano: 6 maja 2012, 13:52 Autor:

Od piątku 27 kwietnia do 5 maja lubelscy policjanci zatrzymali 274 pijanych kierowców. Doszło do 60 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 73 odniosły obrażenia - informuje podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Tylko w sobotę w woj. lubelskim doszło do trzech wypadków, w których ranne zostały trzy osoby.

Około godz. 13 w Zamościu przy ul. Peowiaków, kierujący volkswagenem najechał na pieszą przechodzącą przez przejście. 55–latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. 25-letni kierowca auta był trzeźwy.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 17 w miejscowości Strzakły w powiecie bialskim. 19-letni rowerzysta ręką przytrzymywał się samochodu osobowego, który go ciągnął. W pewnym momencie 19-latek stracił panowanie i przewrócił się. Okazało się, że miał 1,1 promila.

Natomiast około godz. 16:30 doszło do wypadku w miejscowości Lipniak w powiecie radzyńskim. Kierująca VW transporterem, prawdopodobnie wymijając sarny, które wybiegły na drogę, straciła panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał dom rowu i dachował. Kobieta jest w szpitalu.

Policja apeluje o rozwagę na drodze: - Do wypadków najczęściej dochodzi z powodu nadmiernej prędkości i brawury za kierownicą, nieprawidłowego wykonywania manewrów drogowych i nieprzestrzegania zasad ustępowania pierwszeństwa przejazdu dodaje Renata Laszczka-Rusek.

Czytaj więcej o:
  • policja
  • wypadek
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy podoba Ci się piosenka "Koko Euro spoko"?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 267.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.