Zalew Zemborzycki pełen czeskich zabawek

Dodano: 21 maja 2012, 6:30 Autor:

„Wyspa Skarbów” - pierwszy i na razie jedyny tematyczny plac zabaw nad Zalewem Zemborzyckim rośnie z dnia na dzień. Ale czeska firma, która go buduje, ma więcej pomysłów na nasz akwen.

Ośrodek Słoneczny Wrotków nad zalewem na razie przypomina plac budowy. W tym roku kompleks basenów zostanie powiększony o tematyczny plac zabaw.

„Wyspę Skarbów” (tak będzie się nazywał) buduje czeska firma Tomowy Parky. Tuż przy wodzie stanie 17 różnych atrakcji, m.in. huśtawki, bujaki, karuzele, podwieszane mostki, przeprawy linowe i konstrukcje wspinaczkowe. Nazwy tych urządzeń brzmią zachęcająco: „Chata rybaka”, „Statek w sztormie”, „Wieża zamkowa” i „Ptasie gniazdo”.

– Budowa „Wyspy Skarbów” idzie zgodnie z planem. Nie widzę żadnego zagrożenia, przez które nie byłaby gotowa na czas – mówi Zdzisław Hołysz, wiceprezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Zgodnie z planem, cały ośrodek Słoneczny Wrotków (razem z placem zabaw) będzie otwarty 16 czerwca.

Niewykluczone, że wcześniej lubelskie dzieci pobawią się na innym placu zabaw zbudowanym przez Tomowy Parky. Firma prowadzi ogromną Szczęśliwą Krainę w Radvánovicach koło Turnova. Latem odwiedza go kilkadziesiąt tysięcy maluchów. Są tam dziesiątki drewnianych urządzeń dla dzieci. Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, podobny park Czesi chcieliby zbudować nad naszym zalewem.

– Stwierdzili, że to idealne miejsce – mówi Hołysz. – Zaproponowali, żebyśmy to, co oni mają u siebie, zrobili po stronie dawnego ośrodka Marina. Wskazali teren kempingu przy ul. Krężnickiej.

Z wstępnych rozmów wynika, że byliby skłonni wyłożyć 2 miliony zł na budowę parku. Miasto dałoby plac, Czesi by go wyposażyli. Zyski byłyby dzielone. Ale żeby do tego doszło, najpierw muszą się na to zgodzić MOSiR i Rada Miasta. Przekonać lublinian może wizyta w Szczęśliwej Krainie. – Czesi chcą, żeby do ich parku przyjechały dzieci z Lublina i same oceniły, jak im się to podoba – mówi Hołysz. Wycieczka miałaby się odbyć jeszcze przed wakacjami.

Zainteresowanie czeskiej firmy Lubliniem widać nawet na ich stronie internetowej. Co prawda, przygotowane przez Czechów wizualizacje lubelskiej „Wyspy Skarbów” są podpisane „Lublin – Wrotki” (a nie Wrotków), ale i tak to nam poświęcają najwięcej miejsca.

Czytaj więcej o:
  • lublin
  • słoneczny wrotków
  • zalew zemborzycki
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wypadki na ul. Turystycznej i Choiny w Lublinie

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Korki na ul. Turystycznej są spowodowane przez...

wyniki głosowania
Liczba głosów: 690.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.