Zmiana u dominikanów. O. Robert Głubisz odchodzi z Lublina

Dodano: 10 czerwca 2012, 20:37 Autor:

Ojciec Robert Głubisz nie jest już przeorem klasztoru dominikanów w Lublinie. W tym tygodniu przenosi się do stolicy. Informację o swoim wyborze na przeora klasztoru na warszawskim Służewie przekazał dzisiaj podczas mszy w bazylice.

Robert Głubisz pracował w Lublinie od 10 lat. Zakonem przy ul. Złotej kierował od 2006 roku, przez dwie kadencje. Najpierw wyremontował bazylikę, potem zajął się zrujnowanym zabytkowym klasztorem. Teraz deklaruje, że doprowadzi remont do końca.

– Przez najbliższe dwa miesiące będę pomiędzy Warszawą a Lublinem – zapowiedział. Zaprosił też wszystkich na spotkanie 9 września. Tego dnia w bazylice odbędzie się msza, a potem prezentacja klasztoru po renowacji.

W opinii wielu osób to właśnie dzięki przeorowi Głubiszowi klasztor przy ul. Złotej na Starym Mieście zaczął naprawdę żyć. Liczne inicjatywy kulturalne otworzyły go na zewnątrz. Docenili to także wierni. Na zakończenie swojego krótkiego pożegnania o. Głubisz dostał dzisiaj gromkie brawa.

O. Robert Głubisz rozpocznie kierowanie klasztorem na Służewie w najbliższy czwartek. Lubelscy dominikanie jeszcze nie wybrali jego następcy.

Czytaj więcej o:
  • dominikanie
  • Robert Głubisz
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Jak zioła, to tylko z pewnego źródła

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz Noc Kultury 2012:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1480.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.