Ul. Langiewicza: Dawna stołówka czeka na cichy pomysł

Dodano: 17 czerwca 2012, 13:15

UMCS ogłosi nowy przetarg na dzierżawcę lokalu przy ul. Langiewicza.

Pierwszy konkurs uczelnia rozpisała na początku roku. Jak informowaliśmy kilka dni temu, wpłynęło sześć ofert. Ale te uniwersytetu nie zadowoliły. UMCS zwrócił się do oferentów, żeby je doprecyzowali. Zwłaszcza jeden z zapisów, który pojawił się w specyfikacji przetargowej – o tym, że działalność prowadzona w dawnej stołówce będzie "nieuciążliwa”.

Dotychczasowy najemca prowadził tam pub Arena, który zasłynął specyficzną ofertą – m.in. kieliszkiem wódki za złotówkę. Uczelni nie podobał się rozgłos działającego w uczelnianym budynku lokalu, który słynie głównie z taniego alkoholu i głośnych imprez. UMCS wypowiedział umowę dotychczasowej dzierżawy. Najemca opuścił lokal na początku tego roku.

A uniwersytet postanowił, że w dawnej stołówce nie będzie już lokalu z głośną muzyką i alkoholem. Skarżyli się na to okoliczni mieszkańcy.

Do oferentów, którzy zgłosili się do przetargu, uczelnia wysłała pismo z doprecyzowaniem tego.

– Wyjaśniliśmy, że zapis o "nieuciążliwej” działalności jest równoznaczny z brakiem zgody na działalność rozrywkową i sprzedaż alkoholu w tym miejscu, I czy, w związku z tym, podtrzymują swoje oferty – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS.

Problem w tym, że nie odpowiedział żaden z nich.

W takiej sytuacji były dwie możliwości. Rozważenie ofert złożonych do tej pory, które – z definicji – zakładają prowadzenie działalności "nieuciążliwej” i wybranie jednej z nich (wśród nich były dotyczące m.in. działalności sportowej czy medycznej). Albo rozpisanie nowego konkursu ze szczegółowo określonymi zasadami.

Uczelnia wybrała drugi wariant. – Decyzja o unieważnieniu dotychczasowego przetargu czeka już tylko na podpis kanclerza – mówi Guzowska. – Nowy zostanie ogłoszony prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.

Ponowne ogłoszenie przetargu oznacza, że nowy dzierżawca wprowadzi się później, niż planował uniwersytet. Ten zapewne będzie chciał przystosować budynek do swoich potrzeb, konieczne będą też prace remontowe. Stołówka w nowym wydaniu może więc zacząć działać najwcześniej jesienią.

Czytaj więcej o:
  • arena
  • klub
  • langiewicza
  • stołówka
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Lublin chce wystąpić w nowym serialu Telewizji Polskiej

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz stan dróg w Lublinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 279.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.