Magda Gessler znowu w Lublinie. Odwiedziła Antykwariat (wideo)

Dodano: 18 czerwca 2012, 6:00 Autor:

Jak odnieść sukces w gastronomii? Wie to kolejny lokal w mieście. Magda Gessler odwiedziła lubelski Antykwariat.

Doskonale przekonały się o tym już dwie lubelskie restauracje. Jeszburger po "skandalu z mięsem śmierdzącym trupem” z czasem zniknął z reprezentacyjnego lubelskiego deptaka. A Czarcia Łapa z ul. Bramowej, która w programie "Kuchenne rewolucje” wypadła świetnie, śmietankę spija do dziś.

– Jest jedną z najlepszych restauracji, jakie znam w Polsce – mówi Magda Gessler podczas wizyty w trzeciej lubelskiej restauracji, której postanowiła pomóc.

Lub zaszkodzić. Ale to się jeszcze okaże.

Kiedy wchodzę do lokalu przy ul. Skłodowskiej w Lublinie, szyld jest zamalowany białą farbą. Do niedawna był tu Antykwariat. Po chwili pojawia się nowa nazwa – Ąka. Jak tłumaczą właścicielki lokalu to ich wersja łąki – rzeczywiście przemiana w środku polega m.in. na tym, że na ścianach pojawiają się kwiatowe obrazki malowane przez ekipę restauracji.

– To co, kręcimy? – pada pytanie na papierosie przed lokalem. – Za 10 minut. Magda musi ochłonąć po obiedzie – odpowiada jeden z członków ekipy "Kuchennych rewolucji” drugiemu.

Mnie prowadzą do ostatniej sali, w której odbędzie się "konferencja prasowa”. To taki test dla ekipy restauracji, czy umieją sprzedać się mediom. Nagranie trafi później do odcinka programu.

Pytam o współpracę ekipy lokalu z Magdą Gessler. – Nie było żadnych scysji. Ładnieśmy rozmawiali – zapewnia pani Wiesia, babcia jednej z właścicielek. Po chwili dźwiękowiec kręci nosem – padła mu bateria i trzeba przerwać nagranie. – Ale się zesrało – komentuje z uśmiechem Gessler.

Co oprócz nazwy zmieniło się w Antykwariacie? Częściowo menu, godziny otwarcia (krótsze) i sposób prowadzenia restauracji. Nie zmieni się za to klient, wciąż mają to być studenci. Jak się robi restaurację właśnie dla nich?

– Myśli się o tym, żeby byli zdrowi. Żeby nie puszczali bąków podczas zajęć. Żeby chciało im się uczyć. Żeby to, co zjedzą, wzniecało umysł, a nie usypiało – mówi Magda Gessler.

– Jestem tutaj na fantastycznym pikniku, od dnia w którym tu weszłam, aż do dzisiaj. W ogóle nie było żadnych spięć – dodaje Gessler.

Przed restauracją jeszcze powrót gwiazdy, na którym odbędzie się egzamin – czy zmiany rzeczywiście zostały wprowadzone. Od tego tak naprawdę zależy, czy restauracja zdobędzie klientów czy ich straci.

Emisja odcinka z lubelską "Ąką” jesienią. A już za dwa tygodnie Magda Gessler weźmie na widelec kolejną lubelską restaurację.

Czytaj więcej o:
  • Antykwariat
  • kuchenne rewolucje
  • magda gessler
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Lublin: Przepędzą auta ze śródmieścia

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz Noc Kultury 2012:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1480.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.