Były szef biura PSL pracuje u marszałka. "Konkurs nie był potrzebny"

Dodano: 21 czerwca 2012, 10:45 Autor:

Tomasz Szołtek, do niedawna szef biura regionalnego PSL, teraz organizuje pracę Krzysztofa Hetmana, marszałka województwa z PSL. – Konkurs nie był potrzebny – tłumaczą w Urzędzie Marszałkowskim.
Tomasz Szołtek, do niedawna szef biura regionalnego PSL, teraz organizuje pracę Krzysztofa Hetmana (na zdjęciu)

Tomasz Szołtek, do niedawna szef biura regionalnego PSL, teraz organizuje pracę Krzysztofa Hetmana (na zdjęciu) (fot. Bartłomiej Żurawski)

Szołtek jest głównym specjalistą ds. organizacji pracy marszałka i zarządu województwa. Do niedawna był bardziej znany jako dyrektor biura Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Lublinie. Szefował mu od 2008 roku do początku 2012 r. Jednocześnie był na urlopie bezpłatnym w Starostwie Powiatowym w Lublinie (pracował w wydziale organizacyjnym starostwa).

– Konkurs nie był potrzebny, bo pan Szołtek został przeniesiony ze starostwa na mocy porozumienia między samorządami. Na całym świecie jest praktykowane, że doradcy i asystenci nie są wybierani w konkursach – tłumaczy Beata Górka rzecznik marszałka województwa. Dodaje: – Pan Szołtek nie został zatrudniony po linii partyjnej. Dla PSL pracował od czterech lat, brał udział w kampanii wyborczej w 2010 roku, więc dlaczego dopiero teraz miałby zostać "nagrodzony” pracą w urzędzie? To nie ten klucz. Marszałek wybrał go, bo ma do niego zaufanie, nie musiał organizować konkursu i odpowiadały mu kompetencje pana Szołtka, który sprawdził się w podobnej pracy w starostwie.

– U nas pracuje wiele osób przy zarządzie wojewódzkim. Takie zmiany zdarzają się na stanowiskach dość regularnie i to nic nadzwyczajnego – mówi Daniel Słowik, nowy dyrektor biura zarządu PSL. Szołtek i Hetman nie odbierali wczoraj telefonów komórkowych.

Czytaj więcej o:
  • polityka
  • PSL
  • Urząd Marszałkowski
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Drugie podejście do Pasażu Victoria. Inwestor nie składa broni

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz Noc Kultury 2012:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1480.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.