Niecała 3: Była rudera, będą biura

Dodano: 30 czerwca 2012, 8:00 Autor:

Po sześciu latach oczekiwania szykuje się przełom w sprawie zrujnowanej kamienicy
przy ul. Niecałej 3. Za dwa tygodnie będzie sprzedana.

Kupiec nie jest znany, podobnie jak jego dwaj konkurenci, którzy przystąpili do negocjacji w sprawie sprzedaży budynku należącego do komunalnej spółki Kamienice Miasta. Wiadomo tylko, że to firma z Lublina i że za trzykondygnacyjną kamienicę w fatalnym stanie zapłaci 2,5 mln złotych. Pozostałe informacje są poufne.

– Do połowy lipca podpiszemy akt notarialny, albo przynajmniej umowę przedwstępną – zapowiada Krzysztof Krzyżanowski, prezes Kamienic Miasta. Inwestor będzie mógł od ręki zabrać się za remont, wchodzi praktycznie "na gotowe”. – Budynek sprzedaliśmy razem z kompletną dokumentacją przebudowy i pozwoleniem na budowę – mówi prezes. Po remoncie mają tu być biura.

Z powstałej w 1881 r. kamienicy przy Niecałej 3 ostatni lokatorzy wyprowadzili się w styczniu 2007 r. Ale miasta nie było stać na remont. Jednym z pomysłów było znalezienie najemcy, który odnowiłby gmach, a w zamian będzie miał niższy czynsz. To się nie udało.

Później warszawska fundacja chciała otworzyć tu placówkę dla ofiar przemocy w rodzinie, ale Ratusz nie ogłosił przetargu, bo liczył, że dostanie dotację i sam odnowi budynek. Przeliczył się. Kolejne próby sprzedaży kończyły się fiaskiem. Ostatni przetarg, z ceną wywoławczą 2,45 mln zł ogłoszono w styczniu. Nie było chętnych.

Wiadomo już, co miejska spółka zrobi z pieniędzmi ze sprzedaży kamienicy. – Przeznaczymy je na remont budynku przy Złotej 5 – zapowiada Krzyżanowski. Mowa o narożnym budynku, który z odnowionym niedawno Teatrem Starym tworzy jedną pierzeję ul. Dominikańskiej.

Po przebudowie w kamienicy przy Złotej 5 powstanie osiem apartamentów na wynajem w miejscu obecnych mieszkań komunalnych. Część aktualnych lokatorów ma wyroki eksmisyjne, a Kamienice Miasta czekają, aż magistrat zapewni im lokale socjalne. Pozostałym zaproponowane zostaną inne lokale z zasobów spółki lub Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Czytaj więcej o:
  • kamienica
  • sprzedaż
  • ul. Niecała 3
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Okradał piwnice. 28-latek wpadł na gorącym uczynku

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Jak oceniasz Noc Kultury 2012:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1480.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.