Stołówka przy ul. Langiewicza jeszcze poczeka

Dodano: 28 lipca 2012, 8:15 Autor:

Prawdopodobnie dopiero po wakacjach rozstrzygnie się, kto będzie nowym dzierżawcą dawnej stołówki UMCS przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Drugie podejście do wyboru najemcy czeka na rozstrzygnięcie. Poprzedni prowadził tam pub Arena, który zasłynął specyficzną ofertą – m.in. kieliszkiem wódki za złotówkę. Uczelni nie podobał się rozgłos działającego w uczelnianym budynku lokalu. UMCS wypowiedział umowę dotychczasowej dzierżawy. Najemca opuścił lokal na początku tego roku. A uniwersytet postanowił, że w dawnej stołówce nie będzie już lokalu z głośną muzyką i alkoholem. Skarżyli się na to okoliczni mieszkańcy.

Pierwszy konkurs uczelnia rozpisała na początku roku. Jak informowaliśmy w czerwcu, wpłynęło sześć ofert. Ale te uniwersytetu nie zadowoliły. UMCS zwrócił się do oferentów, żeby je doprecyzowali. Zwłaszcza jeden z zapisów, który pojawił się w specyfikacji przetargowej – o tym, że działalność prowadzona w dawnej stołówce będzie "nieuciążliwa”.

– Wyjaśniliśmy, że zapis o "nieuciążliwej” działalności jest równoznaczny z brakiem zgody na działalność rozrywkową i sprzedaż alkoholu w tym miejscu. I czy, w związku z tym, podtrzymują swoje oferty – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS. Problem w tym, że nie odpowiedział żaden z nich.

Uczelnia zdecydowała o rozpisaniu nowego konkursu ze szczegółowo określonymi zasadami. Konkurs został ogłoszony przed wakacjami. – Spośród złożonych ofert dwie odpowiadają naszym oczekiwaniom dotyczącym charakteru zaproponowanej działalności – usłyszeliśmy wczoraj w rektoracie UMCS. – Jedna to działalność sportowo-rekreacyjna, druga – medyczna.

Czytaj więcej o:
  • stołówka
  • ul. Langiewicza
  • UMCS
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pluszowa foka nad zalewem. Żeby było czyściej

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Co sądzisz o tekstach Stasiuka i Szabłowskiego o Lublinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 52.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.