Więcej niż magia: Dynamo rusza w świat

Dodano: 19 października 2012, 13:43 Autor:

Steven Dynamo Frayne

Steven Dynamo Frayne (fot. Discovery Channel)

Pochodzący z Bradford w Anglii, magik Steven Frayne znany jest już niemal na całym świecie. Jego sztuczki pokazywane przechodniom na ulicy biją rekordy popularności w sieci. Jego podróży po najbardziej znanych miejscach na ziemi towarzyszy kamera Discovery Channel.

- Magią zainteresował mnie dziadek, sam trochę się nią parał, ale nie profesjonalnie, tylko dla zabawy – opowiada 28-letni Steven "Dynamo” Frayne. - W szkole byłem zaczepiany przez inne dzieci i dziadek pokazał mi kilka magicznych sztuczek, aby odwrócić od siebie uwagę łobuzów – dodaje.

W ten sposób Dynamo uzależnił się od występów, zarówno dla przechodniów, jak i wielkich gwiazd. Na swoim koncie ma już długą listę fanów, a wśród nich są największe gwiazdy filmu, sportu czy muzyki. Jego sztuczki podziwiał m.in. aktor Will Smith, piłkarz Rio Ferdynand, czy wokalista Coldplay – Chris Martin.

- Lubiłem zabawy magią, podobało mi się, jakie reakcje wyzwalały w ludziach moje pokazy. Dlatego w którymś momencie zacząłem tworzyć dla sztuki bardziej niż samoobrony. W pewnym sensie uzależniłem się od magii, od tego gwaru, reakcji, ekscytacji towarzyszącej pokazom. Jako dorosły stwierdziłem, że właśnie to chce robić do końca swojego życia – podkreśla Steven Frayne.

W drugiej serii programu "Więcej niż magia” zobaczymy kolejną część podróży po świecie 28-letniego Stevena. Wspólnie z nim weźmiemy udział w turnieju pokerowym w Wenecji oraz odwiedzimy Rio de Janeiro. Zobaczymy, jak spaceruje po krawędzi słynnego Los Angeles Times Building, siłą woli przesuwa wskazówki zegara na londyńskim Big Benie oraz próbuje przewidzieć wyniki piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012 z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Z nowej serii dowiemy się też, jak sława odmieniła jego życie.

- W dobie komputerów, efektów specjalnych sztuka iluzji cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Chcemy doświadczać niemożliwego, bo wszystko, co nas otacza, powoli zostaje odarte z tajemnicy – komentuje polski mistrz iluzji Maciej Pol. Dynamo to utalentowany młody iluzjonista wywodzący się ze street magic , który w zabawny sposób prezentuje tricki w bezpośrednim kontakcie z publicznością. Wszystkie efekty są przez niego doskonale przygotowane i przemyślane – dodaje Pol.

Najbliższy odcinek obejrzymy w czwartek 25 października o godzinie 22 na kanale Discovery Channel.

Czytaj więcej o:
  • dynamo
  • magik
  • Steven frayne
  • więcej niż magia
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.