Poznaliśmy "Kraśniczanina Roku”

Dodano: 12 listopada 2012, 20:41 Autor:

Szczepan Ignaczyński, społecznik, rzeźbiarz i kolekcjoner został "Kraśniczaninem Roku”

Szczepan Ignaczyński, społecznik, rzeźbiarz i kolekcjoner został "Kraśniczaninem Roku” (fot. UM Kraśnik)

Szczepan Ignaczyński, społecznik, rzeźbiarz i kolekcjoner został "Kraśniczaninem Roku”. Tegorocznego laureata konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku.

Honorowy tytuł "Kraśniczanin Roku” przyznawany jest od dziesięciu lat. Wyróżnienie otrzymuje osoba, która wyróżniła się szczególną aktywnością społeczną lub zawodową. Jak też swoją działalnością przyczyniła się do kształtowania pozytywnego wizerunku miasta. Tytuł nadawany jest każdego roku, a laureatem konkursu można zostać tylko raz na 10 lat. Kandydatów do tytułu zgłaszają osoby fizyczne i prawne, organizacje społeczne, stowarzyszenia i instytucje.

W tym roku, poza zwycięzcą konkursu nominacje otrzymali również ks. Wiesław Szewczuk, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku, inicjator i koordynator budowy tutejszego kościoła, jak też Krzysztof Wiśliński. Jest to organizator Festiwalu Dziedzictwa Jana Pawła II, chórzysta zespołu kameralnego działającego przy kościele Ducha św. i członek lubelskiego Zespołu Wokalnego "Kairos”. Prezes zarządu Fundacji Dziedzictwa Jan Pawła II.

Czytaj więcej o:
  • Kraśnik
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kiedy byłeś/aś ostatnio na badaniach okresowych w przychodni?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 6.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.