Matura próbna 2013 - polski. Odpowiedzi, arkusze. MAMY TEMATY (Operon)

Dodano: 20 listopada 2012, 11:15 Autor:

Znamy już tematy wypracowań matury próbnej z polskiego 2012/2013. Arkusze i odpowiedzi na www.dziennikwschodni.pl

Próbną maturę przygotowuje wydawnictwo Operon. Na początek – dziś – uczniowie mierzą się z językiem polskim (poziom podstawowy). Egzamin trwa 170 min. Przypomina prawdziwą maturę, która przed uczniami w maju – składa się z dwóch części, z czego jedna to napisanie wypracowania.

Jakie były tematy wypracowania?Na dzisiejszej maturze z polskiego jedno wypracowanie dotyczyło kobiet upadłych na podstawie Lalki i Zbrodni i Kara, a drugie poezja w wiersza Juliana Tuwima.

W części zamkniętej maturzyści analizowali tekst z Gazety Wyborczej. Artykuł dotyczył tego, jak w życiu się śpieszymy i czy nie warto czasem zwolnić.

W środę uczniowie będą zdawać maturę próbną z matematyki, w czwartek z języków obcych, a w piątek egzaminy w zakresie rozszerzonym z matematyki i języka polskiego (180 min). W piątek odbędą się też matury z przedmiotów dodatkowych: WOS, historia, chemia, geografia, fizyka z astronomią.

Próbna Matura z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów liceów i techników w całej Polsce. Egzamin odbył się po raz pierwszy w grudniu 2007 roku, a obecnie przystępuje do niego ok. 85 proc. szkół.

Arkusze i odpowiedzi

Linki do pytań i odpowiedzi znajdziecie po każdym z egzaminów. Oficjalne wyniki będą znane w styczniu. Kliknij tutaj:

Matura próbna z Operonem 2013. Na początek język polski

Czytaj więcej o:
  • matura próbna 2013 polski
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.