Egzorcysta opowiedział jak zobaczył twarz diabła

Dodano: 22 listopada 2012, 19:15 Autor:

Ponad 3 lata modliłem się codziennie nad osobą opętaną. Należała do czołówki sekty satanistycznej – opowiadał w czwartek podczas spotkania z czytelnikami ks. prałat Marian Matusik, były egzorcysta archidiecezji lubelskiej. Na spotkanie w KUL w związku z promocją książki "Zobaczyłem twarz diabła” przyszło kilkadziesiąt osób.

Egzorcysta nie jest autorem książki, tylko bohaterem. Ks. Matusik opowiada w niej o swoich doświadczeniach. – Jest to książka o mojej pracy, w której uczestniczę od wielu lat. To bajka z demonami – tłumaczył zebranym egzorcysta.

Duchowny wyjaśniał również, że tytuł książki został zaczerpnięty z jednego z wywiadów. Egzorcysta opowiadał również jak zobaczył twarz diabła. Duchowny uważa, że było to efektem jego wcześniejszych słów, które wypowiedział głosząc rekolekcje. Dotyczyły obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Kilka dni po tym zdarzeniu egzorcysta oprawiał mszę, w której uczestniczyła tylko 30-letnia kobieta. Była opętana. Podczas nabożeństwa była bardzo niespokojna.

– Od początku zachowywała się źle, ale myślałem, że po konsekracji się uspokoi, bo tak zwykle było – relacjonował ks. prałat Matusik.

Ale tym razem tak nie było. Sytuacja zaczęła być coraz bardziej niepokojąca podczas tzw. małego podniesienia, kiedy kapłan bierze Najświętszą Hostię do jednej dłoni i Chleb Chrystusa do drugiej. – Widzę jak ta osoba zrywa się z ławki i w strasznym stanie, bluźniąc i przeklinając idzie w moim kierunku. Byłem bezradny. Zacząłem się modlić i prosić Pana Jezusa o pomoc. Wołałem: "Panie Jezu teraz Ty działaj. Ja nie mam już żadnej mocy” – opisuje były egzorcysta archidiecezji lubelskiej.

Po pewnej chwili kobieta chwyciła krzesło. – Był to moment strasznie dramatyczny – przyznał ks. Matusik. – Dość ciężkie krzesło uniosła jak piórko. Chyba chciała nim we mnie trafić. Kiedy próbowała wykonać zamach jej ręka nagle się zatrzymała. Odetchnąłem, bo wiedziałem, że to już jest zwycięstwo. Byłem bardzo szczęśliwy. Myślę, że drugi raz poczuję się tak w niebie.

Osoby, które brały udział w spotkaniu mogły zadawać duchownemu pytania. Dotyczyły one m.in. tego, czego diabeł boi się bardziej – wody egzorcystycznej czy łaciny i jak rozpoznać osobę opętaną.

– Można poznać podczas modlitwy egzorcystycznej – odpowiadał kapłan. – Poza tym osoba opętana jest strasznie czuła na różaniec.

Egzorcysta opowiedział również o swoim najtrudniejszym przypadku.

– Ponad 3 lata modliłem się codziennie nad osobą opętaną – zdradził ks. Matusik. – Należała do czołówki sekty satanistycznej. Wcześniej modlili się za nią moim koledzy. Myślę, że trwało to w sumie jakieś 5 lat.

Czytaj więcej o:
  • Zobaczyłem twarz diabła
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Szlachetna paczka od szlachetnych ludzi

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy ateistyczne billboardy potrzebne są w Lublinie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 4449.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.