Pierwszy "Biały Orlik" w Lublinie już działa (zdjęcia)

Dodano: 4 stycznia 2013, 15:45 Autor:

Od piątku w Lublinie działa pierwszy "Biały Orlik” przy ul. Radzyńskiej 5. Popołudniami i w weekendy mogą tam jeździć dzieci z całego Czechowa. Za darmo.

 1 / 13Następne »

Lodowisko Biały Orlik

Lodowisko Biały Orlik

fot. Jacek Świerczyński

„Biały Orlik” to rządowy program budowy lodowisk na świeżym powietrzu. Pierwsza i jak na razie jedyna w Lublinie taka ślizgawka powstała przy ZSO nr 1. Rząd dał na jej budowę 300 tys. zł, miasto dołożyło 100 tys. zł. – Cieszymy się, bo ta infrastruktura sportowa i rekreacyjna jest bardzo potrzebna. Chcemy, żeby powstawała jak najbliżej szkół i miejsc zamieszkania – mówił wczoraj, otwierając lodowisko, prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Lodowisko ma 30 metrów długości i 18 m szerokości, jego bandy ok. 1,2 m wysokości. Płyta lodowiska jest stale chłodzona i oświetlona. Instalacja powstała na istniejącym już tradycyjnym Orliku obok szkoły przy ul. Radzyńskiej – w samym środku Czechowa.

– Do godz. 14 będą tu lekcje wychowania fizycznego, a po godz. 15 i w weekendy zapraszamy dzieci i młodzież z całej dzielnicy i nie tylko. Oczywiście bezpłatnie – zachęca Wojciech Kalicki, dyrektor ZSO nr 1.

Uczniowie są zachwyceni. – Fajnie, wreszcie będzie bliżej. Do tej pory jeździłam obok hali Globus. Teraz tam ślizgawki nie ma, ale za to będę miała pod samym domem – mówi Iza Zielińska, czwartoklasistka z tej szkoły. – Lodowisko jest bardzo fajne, choć tafla trochę nierówna – ocenia z kolei Klaudia Rozbicka z V klasy. – Ale dobrze, że jest.

– Bardzo dobrze się stało, że ślizgawka została otwarta jeszcze przed feriami (te zaczynają się od 11 lutego – red.). Na ferie będzie można zaplanować ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży – zauważa Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty.

Ratusz zapowiada, że w przyszłości w mieście mogą powstać kolejne takie obiekty. – Będziemy chcieli to kon-tynuować, o ile rządowy program nam na to pozwoli – zastrzega prezydent Żuk.

„Biały Orlik” przy ul. Radzyńskiej będzie czynny do 15 marca.

 1 / 13Następne »

Czytaj więcej o:
  • biały orlik
  • lodowisko
  • lublin
Zobacz inne artykuły
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Obraz namalowany popiołem z ludzkich prochów:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1411.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.