Wycinka drzew w centrum Zamościa. "Nie rokowały na przeżycie"

Dodano: 9 stycznia 2013, 7:30

Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta

Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta (fot. Czytelnik)

Naszego Czytelnika z Zamościa oburzyła wycinka ośmiu drzew w centrum miasta. Zdaniem urzędników, wydających decyzję w tej sprawie były ku temu powody.

– Tuż przed świętami, w centrum Zamościa, na terenie byłego ogródka jordanowskiego przy ul. Kiepury, wycięto kilka potężnych, kilkudziesięcioletnich jesionów wyniosłych – pisze nasz Czytelnik. – Jest to przykład wandalizmu i masakry w majestacie prawa. Wycięte zostały wszystkie największe drzewa.

O wycinkę drzew wnioskowało do Ratusza zamojskie Koło Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. – Decyzja w tej sprawie została wydana w maju ub. roku – potwierdza Krystyna Stefańska z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Zamościu. – Jednak z uwagi na okres lęgowy ptaków wycinka była dopiero teraz.

Pod piłę poszło w sumie osiem drzew – w tym pięć wskazanych przez naszego Czytelnika jesionów wyniosłych. Pozostałe drzewa to – kasztanowiec biały, klon jesionolistny i orzech szary.

Powód wycinki? Zagrożenie bezpieczeństwa przebywających na terenie ogródka osób. Drzewa też, jak tłumaczą urzędnicy, były "chore, zamierające i nierokujące na przeżycie”.

Zdaniem naszego Czytelnika, miejsce to straciło na atrakcyjności. – Teren jordanka był ulubionym miejscem zabaw dla dzieci z tej części miasta – pisze mieszkaniec Zamościa. – Był, ponieważ w ub. roku zdemontowano też kilka funkcjonujących jeszcze huśtawek i zjeżdżalnię – zapewne w trosce o bezpieczeństwo. Teraz w jordanku jest pusto i łyso.

Z przewodniczącym Zarządu Koła PSOUU w Zamościu nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Czytaj więcej o:
  • Zamość
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Świńska grypa atakuje. Zmarł 55-latek z Zamojszczyzny

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy warto przyjechać w wakacje na Roztocze?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1082.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.