Tak będą wyglądały Tarasy Zamkowe (wizualizacje)

Dodano: 29 stycznia 2013, 20:30 Autor:

Wiemy już, jak będą wyglądały wnętrza Tarasów Zamkowych. Inwestor zaprezentował właśnie nowe wizualizacje galerii. Mają przyciągnąć najemców, nieobecnych dotąd w naszym mieście.

 1 / 10Następne »

Tarasy Zamkowe

Tarasy Zamkowe

fot. Mat. inwestora

Według inwestora, wnętrze centrum handlowego ma odtwarzać atmosferę dwupoziomowej uliczki handlowej. Powstanie ona na planie trójkąta. Tuż za głównym wejściem, od strony al. Tysiąclecia znajdzie się spora strefa barów, kawiarni i restauracji.

Przejdziemy stamtąd wprost na taras z widokiem na Zamek Lubelski. Dach galerii ma być jej najbardziej charakterystycznym elementem. Od strony al. Unii Lubelskiej i al. Tysiąclecia zaprojektowano tarasy widokowe. Niemal całą konstrukcję pokryje zieleń. Znajdzie się tam również miejsce na skwery, oraz strefy do gry w minigolfa i bule. Z kolei pod ziemią, na 3 poziomach powstanie 1400 miejsc parkingowych. Znajdzie się tam również supermarket. Niestety inwestor, firma Immofinaz nie zdradza jeszcze konkretnych marek. Pierwsze informacje na ten temat mają się pojawić za kilka tygodni.

Tarasy Zamkowe mają przyciągnąć najemców nieobecnych dotąd w Lublinie. Z wyliczeń inwestora wynika, że galeria obejmie swym zasięgiem ponad milion mieszkańców regionu. Argumentem „za” ma być również stosunkowo młoda społeczność Lublina, co wynika z dużej liczby studentów.

Otwarcie Tarasów zaplanowano na jesień 2014 roku.

Do tej pory budowlańcy uporali się z konstrukcją fundamentów. Inwestor otrzymał również tzw. decyzję środowiskową, dotyczącą dojazdów do galerii. – To pierwszy etap postępowania przy realizacji przebudowy układu komunikacyjnego – wyjaśnia Jacek Wesołowski, dyrektor polskiego oddziału Immofinanz Group.. – Dopiero po uzyskaniu pozwolenia, rozpoczniemy przebudowę układu komunikacyjnego, może to nastąpić w połowie tego roku. Zakończenie prac związanych z przebudową układu drogowego planowane jest w połowie przyszłego.

Budowa Tarasów trwa, ale wciąż kwestionowana jest jej legalność. Skargę w tej sprawie skierował do wojewody radca prawny z Lublina. Dowodzi, iż pozwolenie na budowę galerii wydano z naruszeniem przepisów. Wojewoda nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie.

 1 / 10Następne »

Czytaj więcej o:
 • inwestycje w Lublinie
 • sklepy Lublin
 • tarasy zamkowe
Zobacz inne artykuły
 • Czy Tarasy Zamkowe powstają legalnie?
  Już za kilka dni rozstrzygnie to wojewoda. Jego prawnicy rozpatrują skargę na władze miasta, z która wystąpił radca prawny z Lublina. Według niego, pozwolenie na budowę galerii wydano bezprawnie. Pisaliśmy w o tym na początku grudnia.

 • Smyk się wyprowadza. Wprowadzi się bank?
  Już za kilka tygodni dom handlowy przy pl. Łokietka powinien mieć nowego lokatora. Miejsce sklepu z zabawkami zajmie najprawdopodobniej kolejna firma handlowa lub bank.

 • Tarasy Zamkowe coraz bliżej. Latem ruszy przebudowa dróg
  Zakończono prace przy fundamentach Tarasów Zamkowych. Inwestor otrzymał również decyzję środowiskową, niezbędną do przebudowy okolicznych ulic. Prace drogowe rozpoczną się latem.

 • Galerie w Lublinie: Co się już buduje, a na co poczekamy
  Rosną trzy centra handlowe, ale realizacja pozostałych projektów utknęła w martwym punkcie. Inwestorzy czekają na lepsze czasy lub…urzędników.

 • Tarasy Zamkowe: Paragraf na galerię
  Ruszyła budowa Tarasów Zamkowych, ale przeciwnicy inwestycji nie próżnują. Twierdzą, że Ratusz zgadzając się na budowę naruszył prawo, więc centrum handlowe powstaje nielegalnie.

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy jedno- i dwugroszówki powinny być wycofane z obiegu?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2612.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.