Świdnik: 22-latek podpalił się na ulicy. Jest w stabilnym stanie

Dodano: 1 marca 2013, 13:22 Autor:

Na placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku 22-letni mężczyzna oblał się benzyną i podpalił. Przypadkowi przechodnie ugasili mężczyznę i uratowali mu życie.

 1 / 6Następne »

fot. Jacek Świerczyński

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 12.20 w Świdniku. Policjantów zawiadomił jeden z mieszkańców, który widział całe zdarzenie.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni mężczyzna oblał się benzyną i podpalił – mówi Edyta Wójtowicz z policji w Świdniku. Przechodnie rzucili się na mężczyznę z pomocą. Ugasili płomienie i zadzwonili po karetkę. Mężczyzna trafił do szpitala w Świdniku, a potem na oparzeniówkę w Łęcznej.

- Jego stan jest stabilny. Ma poparzoną twarz, ręce i klatkę piersiową. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi Piotr Rybak, dyrektor SPZOZ w Łęcznej. - Nie było konieczności umieszczenia go na oddziale intensywnej terapii.

Na miejscu pracują technicy policyjni, którzy wyjaśnią dokładne przyczyny zdarzenia.

- Było bardzo dużo gapiów, karetka pogotowia, policja, dwa wozy strażackie. Nie podchodziłem bliżej, ale widziałem, że coś złego się stało - mówi jeden z mężczyzn którego spotkaliśmy na placu.

Na miejscu widać fragmenty spalonej kurtki.

- Zdarzenie zostało nagrane przez miejski monitoring - mówi Jan Sprawka, komendant Straży Miejskiej w Świdniku.

 1 / 6Następne »

Czytaj więcej o:
 • świdnik
 • policja
Zobacz inne artykuły
 • Mężczyzna podpalił się przed Kancelarią Premiera
  56-letni mężczyzna, który w środę podpalił się w Al. Ujazdowskich od strony Ogrodu Botanicznego, został przewieziony do szpitala; na razie nie są znane powody podpalenia - powiedział PAP rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek.

 • Podpalił dom, żeby zatrzeć ślady
  Za kradzież z włamaniem, podpalenie budynku i pobicie odpowie 31-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do domu, który następnie podpalił w celu zatarcia śladów.

 • Podpalenie w sylwestra. To nie był krzyż, tylko doniczka
  - Funkcjonariusze Straży Miejskiej, zabezpieczający imprezę sylwestrową na Placu Chopina, otrzymali informację o podpaleniu krzyża przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach - poinformowała Magdalena Zarychta z puławskiego Urzędu Miasta. -...

 • Podpalacz chce do więzienia
  Podpalanie nie sprawia mi przyjemności – wyznał na przesłuchaniu 23-letni mieszkaniec gminy Ludwin. Za podpalenie w piątek stodoły w Nadrybiu Ukazowym chce trafić do więzienia na półtora roku.

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

W jaki sposób docierasz do pracy?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 15.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.