Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

21 maja 2013 r.
17:40
Edytuj ten wpis

Noc Kultury 2013 w Lublinie - 8/9 czerwca. Znamy program

Autor: Zdjęcie autora (agdy Kmo)
0 0 A A
Noc Kultury 2013 w Lublinie (Mat. prasowe)
Noc Kultury 2013 w Lublinie (Mat. prasowe)

W czwartek zaczyna się Festiwal Kultur Mniejszości. To dobre przygotowanie do nadciągającej Nocy Kultury. Poznaliśmy częściowy program tej największej kulturalnej miejskiej imprezy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Największe kulturalne zamieszanie w roku czeka nas w noc z 8 na 9 czerwca. Siódmą edycję Nocy Kultury organizowanej pod hasłem "Energie miasta” podzielono na siedem sekcji (sztuka wizualna, film, teatr, wiedza, muzyka, taniec i słowo).

Imprezy zaczną się o godz. 19. Na dodatek z plakatu imprezy patrzą na nas organizatorzy – podobno jest tam 700 twarzy. We wtorek pokazano częściowy program NK 2013.

NOC KULTURY 2013 LUBLIN - ZOBACZ PROGRAM

Główna scena muzyczna stanie na placu po Farze – tam koncert "Energie miasta” z m.in. Tymonem Tymańskim, Tomaszem Budzyńskim, Natalią Przybysz i Pawłem Passinim oraz występ grupy Dr.Misio.

Na placu Łokietka 25. urodziny Love Sen-Ce Music a na dziedzińcu Zamku folk i gospel. Plac Litewski zamienia się w przestrzeń taneczną – od tańców dawnych przez balet, salsę po teatry tańca. Pas zieleni koło Arkad przy ul. Świętoduskiej anektują parkourowcy i muzycy alternatywni.

Nowym miejscem będzie Most Kultury czyli oficjalne otwarcie mostu na Bystrzycy (ul. Zamojska). Zabytek stanie się domem kultury na wodzie na całe wakacje.

Będą obligi czyli instalacja Jarka Koziary i zielone przestrzenie Katarzyny Szypior. A także darmowa komunikacja miejska i projekcje filmowe w plenerze i w kinie Medyk.

Generalnie trzeba będzie zachować czujność bo przewidziano akcje w stylu instalacji z filcu na murach (Ukrainka Maria Lesnikova) po otwarty na Cyruliczej zakład fryzjerski i naprawy rowerów (Zaułek Lubelskich Rzemieślników).

Komunikacja

W Noc Kultury będzie działała bezpłatna komunikacja nocna! Autobusy PZU odjeżdżać będą z przystanku przy placu Litewskim co pół godziny od godz. 22:30 do 3:30.

Autobus Energii od godz. 19 do 1.24 będzie jeździł na trasie ul. Chodźki (szpital) – ul. Zamojska (okolice Mostu Kultury). W nim wydarzenia kulturalne oraz prezentacja wolontariatu.

Gdzie szukać informacji

Biuro Informacyjne Nocy Kultury: Rynek, przy Trybunale Koronnym będzie działało 7 czerwca, godz. 13:00–21:00 a 8/9 czerwca, godz. 9:00–3:00

Punkty Informacyjne – Noc Kultury z PZU czynne przez całą Noc: plac Zamkowy, przy Trybunale Koronnym, na Arkadach (pomiędzy ul. Lubartowską i ul. Świętoduską), na deptaku przy Ratuszu oraz na Placu Litewskim

Wcześniej Festiwal Kultur Mniejszości

Od czwartku do poniedziałku (23–27 maja) można krążyć po mieście w poszukiwaniu wydarzeń zebranych pod hasłem "Wielokulturowy Lublin”. To artystyczna prezentacja mniejszości narodowych, etnicznych i religijnych naszego miasta.

– Najważniejsze w tym festiwalu jest wzajemne poznawanie się, bo tworzymy jedną całość – mówi imam Nidal Abu Tabaq z Ligi Muzułmańskiej RP Oddział w Lublinie. – Każdy z nas jest innym kolorem w tym obrazie, a każdy kolor jest potrzebny, żeby obraz był pełny i piękny.

Będą koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty. Będzie można uczyć się m.in. tańca żydowskiego, kaligrafii japońskiej, wycinanki białoruskiej. Punktem kulminacyjnym festiwalu będzie spotkanie na pl. Litewskim, gdzie staną stoiska promocyjne oraz odbędą się warsztaty i koncert Nuty Narodów.

Zaprezentowane zostaną tradycje takich kultur jak: afrykańska, bałkańska, białoruska, buddyjska, czeczeńska, ewangelicka, greckokatolicka, muzułmańska, ormiańska, prawosławna, romska, ukraińska, żydowska.

Pozostałe informacje

Rafał Zwolak: Pogodzimy Zamość, bo moją partią są ludzie
Wybory 2024

Rafał Zwolak: Pogodzimy Zamość, bo moją partią są ludzie

W pierwszej turze wyborów jego przewaga nad urzędującym prezydentem sięgnęła 2854 głosów. W drugiej była jeszcze większa. Różnica wyniosła 6035 głosów. O nocy wyborczej, planach na przyszłość, również kadrowych i jego konkurencie rozmawiamy z Rafałem Zwolakiem, zwycięzcą wyborów prezydenckich w Zamościu.

GIS ostrzega: tej mąki lepiej nie kupuj

GIS ostrzega: tej mąki lepiej nie kupuj

Główny Inspektorat Sanitarny wycofał niektóre partie mąki migdałowej. Wszystko przez nadmiar aflatoksyn

Bogdanka LUK znowu lepsza od Trefla, europejskie puchary w Lublinie!

Bogdanka LUK znowu lepsza od Trefla, europejskie puchary w Lublinie!

W spotkaniu rewanżowym o piąte miejsce Bogdanka LUK Lublin pokonała Trefl Gdańsk 3:1. Tym samym w przyszłym sezonie będzie reprezentować nasz kraj w Pucharze Challenge.

Jazz w DDK Węglin. Marek Pospieszalski solo
27 kwietnia 2024, 20:00

Jazz w DDK Węglin. Marek Pospieszalski solo

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Peryferia. Tym razem wystąpi wystąpi saksofonista Marek Pospieszalski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godzinie 20.00.

Lubelski wieczór w Zgrzycie
27 kwietnia 2024, 20:00

Lubelski wieczór w Zgrzycie

W najbliższą sobotę w Fabryce Kultury Zgrzyt zobaczymy, co ciekawego dzieje się na lubelskiej scenie rockowo – metalowej. Zagrają dwie lubelskie kapele: Slave Keeper i Last Jump oraz gościnnie Iron Head.

Młodzi Raperzy i Raperki poszukiwani

Młodzi Raperzy i Raperki poszukiwani

Tworzysz muzykę a w Twoich żyłach płynie rap? Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w konkursie

Przed nami kolejna zimna noc. IMGW wydaje alert dla Lubelszczyzny

Przed nami kolejna zimna noc. IMGW wydaje alert dla Lubelszczyzny

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje alerty meteorologiczne dla całej Polski. Przymrozki nie ominą także województwa lubelskiego.

Strzelał z wiatrówki i rzucał kamieniami

Strzelał z wiatrówki i rzucał kamieniami

Najbliższe 3 miesiące w policyjnym areszcie spędzi 37-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, który groził śmiercią swoim sąsiadom, strzelał z wiatrówki i rzucał kamieniami w dzieci. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powiat włodawski. Znamy wszystkich wójtów gmin
Wybory 2024

Powiat włodawski. Znamy wszystkich wójtów gmin

Znamy rezultaty niedzielnego głosowania. W gminie Włodawa bez zmian, ale mieszkańcy z gmin Wyryki i Stary Brus postanowili, że ich mała ojczyzna potrzebuje diametralnych zmian.

Tymczasowo strach przechodzić

Tymczasowo strach przechodzić

W miniony czwartek na tymczasowym przejściu dla pieszych przy ulicy Filaretów (w pobliżu dawnej kładki łączącej osiedle Piastowskie i osiedle Mickiewicza) doszło do potrącenia pieszego. Mieszkańcy wspomnianych osiedli zorganizowali dziś, 22 kwietnia, spotkanie, w którym udział wzięli przedstawiciele rady miasta, rady dzielnicy oraz kierownik Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością UM Lublin.

Przepis na udaną rozmowę o pracę
galeria

Przepis na udaną rozmowę o pracę

22 kwietnia br. ruszyła kolejna edycja warsztatów Lublin Skills Up. To cykl bezpłatnych spotkań wspierających kompetencje na rynku pracy

Operowali na bijącym sercu. Lubelski szpital pionierem metody w regionie

Operowali na bijącym sercu. Lubelski szpital pionierem metody w regionie

63-letnia pacjentka pomyślnie przeszła operację naprawy dwóch zastawek na pracującym sercu. Lekarze ze szpitala przy ul. Jaczewskiego zastosowali metodę jako pierwsi w województwie.

Puławska rodzina sokołów się powiększyła

Puławska rodzina sokołów się powiększyła

Nie tylko w Lublinie mamy sokolą rodzinę. Na kominie Zakładów Azotowych Puławy wykluły się 4 pisklęta.

Zwarcie Marty Wcisło z Michałem Moskalem. Poszło o kasę z Bogdanki
galeria

Zwarcie Marty Wcisło z Michałem Moskalem. Poszło o kasę z Bogdanki

Posłanka Marta Wcisło posądza były zarząd LW Bogdanka o "ciche" finansowanie kampanii wyborczej Michała Moskala z PiS. Nie odbywało się to bezpośrednio, ale poprzez szeroko płynące darowizny dla OSP, Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji kultury z okręgu wyborczego Moskala. Te działania miały mu ułatwić uzyskanie mandatu w ostatnich wyborach do parlamentu. Moskal zaprzecza i życzy Marcie Wcisło, aby przekazywała strażakom-ochotnikom, gospodyniom wiejskim jeszcze większe kwoty, niż on w 2023 roku.

Gigainwestycja w Małaszewiczach. Więcej pytań niż odpowiedzi

Gigainwestycja w Małaszewiczach. Więcej pytań niż odpowiedzi

Nie wiadomo, kiedy ruszy rozbudowa portu przeładunkowego w Małaszewiczach. Jeszcze przed wyborami samorządowymi politycy PiS i PSL prześcigali się na deklaracje w sprawie tej epokowej inwestycji. Tymczasem, ministerstwo infrastruktury odpowiada, że harmonogram się opóźni.

Kalendarz
kwiecień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna