Pomór wśród bocianów. Zimna wiosna zdziesiątkowała pisklęta (wideo)

Dodano: 11 lipca 2013, 8:40 Autor:

Pomór wśród bocianów

Polskie bociany giną na potęgę - ostrzegają ornitolodzy. Zimna i deszczowa wiosna tego roku spowodowała, że wyjątkowo dużo bocianich piskląt nie dożyło lata. W niektórych regionach zginęło nawet 75 proc. młodych.
Czytaj więcej o:
 • zwierzęta
Zobacz inne artykuły
 • Wbrew prognozom bociany mają się bardzo dobrze
  Dr Małgorzata Piotrowska od lat bada bociany. Jak mówi, najlepsze są dla nich tereny wzdłuż doliny Bugu i nad dolnym odcinkiem Wieprza. Sama monitoruje populację tych ptaków w gminie Ułęż pod Rykami.

 • Wiele bocianich piskląt nie przeżyło
  Właśnie zakończone kontrole bocianich gniazd potwierdziły, że na znacznym obszarze Polski przeżyło niewiele młodych. Kryzys ominął centralną i wschodnią część Polski.

 • Obserwuj w internecie życie bocianów ze Sławacinka Starego
  Tysiące internautów obserwują na żywo bociany, które wprowadziły się do Sławacinka Starego.

 • OTOP: w majowy weekend wypatrujmy ptaków
  Długi majowy weekend jest doskonałą okazją do wypatrywania: jaskółek, bocianów, kukułek, jerzyków i żołn w ramach akcji Spring Alive – zachęca OTOP. Na stronie akcji zarejestrowano ponad 25 tys. obserwacji, ale tylko tysiąc z Polski.

 • Dzikie zwierzęta zostawmy na łące
  Ludzie sądzą, że urodzone tej wiosny zwierzęta nie przeżyją chłodów, więc wyłapują je i odnoszą do klinik weterynaryjnych i organizacji zajmujących się ochroną zwierząt. W ubiegłym tygodniu do Fundacji Lubelska Straż Ochrony Zwierząt trafiły małe...

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak często się śmiejesz?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2936.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.