Jesteś tu: Strona główna Fotostory Artykuł

Kompleks "Wyspa Wisła" w Stężycy. Kto przyjechał na otwarcie (zdjęcia)

Dodano: 28 lipca 2013, 15:45 Autor:

Wicepremier, szefowie kilku ministerstw i ludzie ze świata show-biznesu wzięli w sobotę udział w otwarciu kompleksu "Wyspa Wisła” w Stężycy koło Dęblina. Ta współfinansowana ze środków unijnych inwestycja powstawała też w czynie społecznym.

 1 / 21Następne »

Otwarcie kompleksu "Wyspa Wisła" w Stężycy

Otwarcie kompleksu

fot. Maciej Kaczanowski

– Drugi raz jestem tutaj i jest fantastycznie – przekonywała Joanna Mucha, minister sportu i turystyki. Szefowa tego resortu wzięła w sobotę udział w otwarciu kompleksu "Wyspa Wisła” w Stężycy (powiat rycki).

Na otwarciu byli też inni samorządowcy i politycy. Wśród nich m.in. – minister Skarbu Państwa – Włodzimierz Karpiński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda jak też wicepremier, minister gospodarki – Janusz Piechociński.

– Tutaj w Stężycy mamy namacalny dowód, że potrafimy coś razem zrobić. To dowód konsekwencji i wsparcia – podkreślał wicepremier.

"Wyspa Wisła” to nowoczesny kompleks rekreacyjny, który zbudowało Towarzystwo Przyjaciół Stężycy. Inwestycja kosztowała ok. 18 mln zł, z czego ok. 65 proc. tej kwoty pochodzi z RPO województwa lubelskiego. Budowa trwała 3 lata. Zagospodarowano ok. 30 ha starorzecza Wisły. Powstał nie tylko nowoczesny amfiteatr, który zaprojektował Czesław Bielecki. Również przyjechał w sobotę do Stężycy, razem ze partnerką scenarzystką filmową i autorką scenariuszy seriali Iloną Łepkowską.

W ramach inwestycji powstała też m.in. piaszczysta plaża, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych oraz plac zabaw dla dzieci.

– To jest cudo zrobione. W nocy wygląda jak Las Vegas. Amfiteatr, mosty i drzewa są podświetlone – zachwycał się Zdzisław Filipek, mieszkaniec Stężycy.

– Zupełnie inaczej wygląda to miejsce, bo kiedyś pasły się tutaj konie – dodał Edward Kurek z Helenowa koło Garwolina. – Ładnie jest.

– Nasze marzenia zostały spełnione. Obiekt "Wyspa Wisła” wyszedł znakomicie – cieszył się Jarosław Ptaszek, prezes Towarzystwa Przyjaciół Stężycy. – Pokazaliśmy w Stężycy, że zespołowo można naprawdę bardzo wiele osiągnąć.

Wskazywał, że projekt nie jest zasługą tylko jednej osoby. – Na nasadzenie drzew i krzewów przychodziło po kilkaset osób – wyliczał prezes TPS.

W sobotę do Stężycy przyjechali również m.in. dziennikarka Janina Paradowska jak też aktor znany m.in. z serialu "M jak miłość” Robert Moskwa.

 1 / 21Następne »

Czytaj więcej o:
  • stężyca
  • wyspa wisła
Zobacz inne artykuły
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.