"Magiczne Ogrody" w Trzciankach z krasnoludami i smokami

Dodano: 9 sierpnia 2013, 0:01 Autor:

Skrzat Kronikarz mówi, śpiewa a nawet się rusza

Skrzat Kronikarz mówi, śpiewa a nawet się rusza (fot. Jacek Świerczyński)

Ma ok. 40 cm wzrostu, mówi i śpiewa głosem aktora z Koszalina. To jedna z postaci, które będą bawić gości "Magicznych ogrodów” w Trzciankach koło Janowca.

W baśniowym ogrodzie założonym na terenie o powierzchni 12 ha zamieszkają również Kwiatole, Gobliny, Krasnoludy i Bulwiaki. – Będzie ich ok. 200, czyli cała osada.

Skrzat Kronikarz został wczoraj po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas spotkania dotyczącego atrakcji turystycznych gminy Janowiec. – Zna historię ogrodu i jego tajemnice – opowiada Cezary Bożemski ze spółki Fun Park z Puław, która buduje i urządza "Magiczny ogród”. – Z tego co wiem, jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce. To animatronic czyli ruchoma postać, która odzwierciedla ruchy człowieka. To nie robot.

To jedna z 30 ruchomych postaci, które zaludnią park powstający w Trzciankach. – Będą miały od 30 cm do ponad trzech metrów wysokości – zdradza Bożemski.

– Osadę Bulwiaków goście zwiedzą jadąc kolejką, która na przejażdżkę zabierze jednorazowo 30 osób. Po drodze spotkają ogromną kilkumetrową gąsienicę. Ona również będzie się poruszać.

W ogrodzie będą też place zabaw dla dzieci w różnym wieku. A także jezioro z tajemniczą wyspą i tratwami do pływania. Na końcu trasy znajdzie się "Mroczysko” – siedziba smoka Araka. – Niedługo przyleci do nas o własnych siłach – mówi tajemniczo Bożemski.

Pierwsi goście parku są spodziewani są jesienią. Pełną parą ogród ma ruszyć wiosną 2014 r.

Czytaj więcej o:
  • Janowiec
  • Trzcianki
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak się żyje w Puławach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 249.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.