Rośnie TBS przy ul. Synów Pułku w Chełmie

Dodano: 1 września 2013, 20:45 Autor:

Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014

Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014 (fot. UM Chełm)

Jest jeszcze kilka wolnych mieszkań w budowanym bloku. To już trzeci, jaki miejska spółka w ostatnich latach wybudowała na tym osiedlu.

Chełmskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego realizuje kolejny budynek wielorodzinny, w którym będą 32 mieszkania. – Większość mieszkań została już przydzielona, ale jest jeszcze kilka wolnych – mówi Krzysztof Głaz, prezes ChTBS.

W ramach inwestycji rozbudowany zostanie osiedlowy parking. Łącznie znajdzie się tam miejsce dla ponad 100 pojazdów. Obok istniejących już bloków TBS znajduje się także duży plac zabaw, wybudowany w 2011 roku za kwotę 60 tysięcy złotych.

Koszt budowanego właśnie bloku wyniesie około 2,7 mln zł. Klucze do mieszkań zostaną przekazane już w kwietniu 2014 roku. To jednak nie koniec inwestycji. Spółka w najbliższym czasie chce zlecić opracowanie dokumentacji technicznej na budowę następnego budynku dla 32 rodzin. Rozpoczęcie jego budowy planowane jest na koniec przyszłego roku.

- Ostatnia zmiana planu zagospodarowania przestrzennego osiedla Zachód pozwala na postawienie kilku kolejnych budynków wielorodzinnych, które chcielibyśmy sukcesywnie realizować – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.

– Jestem przekonana, że jest to dobre rozwiązanie dla wielu rodzin, które marzą o własnym mieszkaniu, a nie mają wystarczających środków na budowę własnego domu lub kupno mieszkania u dewelopera.

Mieszkanie dla ciebie

O mieszkanie z TBS starać się mogą osoby zamieszkałe w Chełmie lub związane z miastem z racji wykonywanej pracy, które posiadają udokumentowane dochody oraz wkład własny na budowę mieszkania. Wysokość wkładu stanowi 35 proc. wartości mieszkania.

Czytaj więcej o:
  • Chełm
  • mieszkania Lublin
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy władze Chełma dobrze zarządzają miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1909.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.