Rywal się rozbudowuje: parking, H&M, kino

Dodano: 2 listopada 2013, 15:30 Autor:

Stan prac 25 października.

Stan prac 25 października. (fot. K. Czajkowska)

Trwają intensywne prace nad rozbudową centrum handlowego Rywal w Białej Podlaskiej. Inwestor zapowiada, że otwarcie obiektu nastąpi wiosną przyszłego roku.

Nowa trzykondygnacyjna część będzie stanowiła oddzielny budynek scalony łącznikiem z gmachem już istniejącym.

- Powierzchnia obiektu po rozbudowie wyniesie ponad 25 tys. m2. Na poziomie "zero” powstanie parking. A pozostałe piętra wypełnią lokale handlowo-usługowe oraz sale kinowe – wyjaśnia Katarzyna Czajkowska, rzecznik prasowy INBAP Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych (w ostatnim tygodniu Biuro Prawno Finansowe INWESTOR ostatecznie przekształciło się w INBAP ).

Budowa nowego obiektu przy zbiegu ul. Prostej i Brzeskiej ruszyła w lipcu. – Budynek "rośnie w oczach”. Chcemy przed zimą zamknąć obiekt w stanie surowym – informuje Czajkowska. Firma INBAP nabyła od miasta jeszcze jedną działkę w sąsiedztwie CH Rywal.

– Na terenie przy ul. Narutowicza planujemy budowę kolejnego obiektu handlowego. Inwestycję rozpoczniemy wiosną przyszłego roku - dodaje rzecznik prasowy.

Tak będzie wyglądało CH Rywal po rozbudowie.

Tak będzie wyglądało CH Rywal po rozbudowie.

Znaczną część powierzchni nowego centrum handlowego zajmie multipleks kinowy oraz dwupoziomowy sklep z odzieżą H&M.

- Umowy na pozostałe lokale są w trakcie finalizowania- zapewnia Czajkowska. Firma przyznaje, że przygraniczne położenie Białej Podlaskiej sprzyja inwestycjom.

- Wysoka inflacja oraz chęć zakupu towarów wysokiej jakości przyciąga mieszkańców Brześcia i okolic do Rywala. Wysokie natężenie ruchu jest szczególnie odczuwalne podczas weekendu. Parking centrum zapełnia się wtedy zarówno autami osobowymi, jak i autobusami z zagranicznymi rejestracjami -zauważa rzecznik prasowy.

Przypomnijmy, że podczas wykopów przy CH Rywal, ekipa budowlana natknęła się na ślady po wczesnośredniowiecznych studniach z zachowaną strukturą drewnianą, które zbadali archeolodzy. - Prace budowlane zostały wstrzymane jedynie na chwilę, a rozbudowa mogła być kontynuowana. Znaleziska w postaci fragmentów ceramiki czy monet zostaną przekazane do Muzeum Południowego Podlasia – zapewnia rzecznik.

Czytaj więcej o:
  • biała podlaska
  • rywal
  • zakupy
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy władze Białej Podlaskiej dobrze zarządzają miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1567.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.