Wólka. 19-latka zginęła potrącona przez samochód. Kierowca uciekł (wideo)

Dodano: 15 grudnia 2013, 8:32 Autor:

19-latka zginęła w wypadku. Rozmowa z okoliczną mieszkanką

Policjanci szukają kierowcy, który zabił 19-latkę na przejściu dla pieszych. Mieszkańcy podlubelskiej Wólki, gdzie doszło do tragedii wspominają zmarłą. Przyznają jednocześnie, że miejsce wypadku jest wyjątkowo niebezpieczne.

– Jestem w szoku, to była wesoła, bardzo sympatyczna dziewczyna. Znałam ją od podstawówki – mówi Paulina, koleżanka 19-letniej Katarzyny, która zginęła w sobotnim wypadku. Przyszła zapalić znicz w miejscu tragedii. – Cały czas nie dociera do mnie, że Kasi już nie ma. Bardzo współczuję jej rodzinie – dodaje.

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 16:45 na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Wólka. Feralne przejście dla pieszych znajduje się tuż za granicami Lublina. Kilkadziesiąt metrów za skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną.

– 19-latka przechodziła od lewej strony jezdni na prawą w kierunku jazdy samochodu, natomiast pojazd jechał w stronę Łęcznej – wyjaśnia Kamil Gołębiowski, z zespołu prasowego KWP w Lublinie. – Kobieta została potrącona przodem samochodu, gdy już schodziła z przejścia.

Kierowca nie zatrzymał się i nie udzielił dziewczynie pomocy. Mimo reanimacji nastolatka zmarła. Na miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, wykonali szczegółowe oględziny. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że samochód, który uderzył w 19-latkę był ciemnego koloru.

– Poszukujemy sprawcy. Apelujemy do osób, które były świadkiem zdarzenia o zgłaszanie się do najbliższej jednostki policji – dodaje Gołębiowski.

Mieszkańcy miejscowości dodają, że miejsce wypadku jest wyjątkowo niebezpieczne. – Było tu już kilka wypadków – mówi Agnieszka Skiba, pracująca w sklepie tuż obok przejścia. – Chodzi tędy sporo ludzi, ale nie ma świateł. Niedaleko jest latarnia, ale właściwie nie oświetla pasów. Sama boję się tędy przechodzić.

– Strach i tyle. Kierowcy raczej nikogo nie przepuszczają – wtóruje jej Jerzy Szczerbiec, mieszkaniec Wólki. – Jak jest duży ruch, to można stać i stać. Nawet to nie jest bezpieczne, bo zdarzyło się już, że kierowca wjechał prosto w sklep.

W miejscu tragedii, mieszkańcy Wólki palą znicze. Nie kryją pretensji do odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

– Władze powinny zamontować tutaj światła – mówi pani Anna, mieszkanka Wólki. – Boimy się przeprowadzać tędy nasze dzieci. Ile musi być tragedii, żeby ktoś poszedł po rozum do głowy?

W poszukiwaniach sprawcy wypadku mogą pomóc kamery monitoringu. Policjanci zabezpieczyli m.in. nagrania z kamer przy pobliskim przejeździe kolejowym i banku. Wytypowano już kilka podejrzanych samochodów. Żadna z kamer nie obejmuje jednak miejsca, w którym doszło do tragedii. Dlatego tak bardzo pomocne byłyby relacje świadków.

Wypadek w Nałęczowie

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę również w Nałęczowie. Tam 18-letni kierowca wjechał w grupę pieszych. Jedna osoba zginęła.

Czytaj więcej o:
  • policja
  • Wólka
  • wypadek
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Czy dzieci powinny przygotowywać się do jasełek podczas zajęć w szkołach i przedszkolach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 401.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.