Zahipnotyzowany garnkami od Eco-Vital ostrzega

Dodano: 19 grudnia 2013, 9:30 Autor:

Mało brakowało, by Piotr Martyniuk z Białej Podlaskiej boleśnie odczuł w portfelu zakup czterech garnków. Zamówił je podczas pokazu firmy Eco-Vital. Na poczet wartego 3,5 tys. zł kompletu wpłacił 100 zł zaliczki

Dopiero gdy wróciłem do domu, zdałem sobie sprawę, że nie stać mnie na taką inwestycję – przyznaje po fakcie pan Piotr, rencista. – Zostałem nabity w butelkę, bo w wyniku socjotechnicznych sztuczek na pokazie odniosłem wrażenie, że bez tych garnków po prostu żyć nie mogę.

Od umowy można odstąpić pod warunkiem, że klient w ciągu 10 dni odeśle garnki pod wskazany adres. I tak też zrobił nasz czytelnik.

– Klienci dosyć często zwracają się z wątpliwościami związanymi z Eco-Vitalem. Najczęściej chodzi o odstąpienie od umowy, bo po kilku dniach dochodzą do wniosku, że towar jest im niepotrzebny – mówi Ewa Tymoszuk, miejski i powiatowy rzecznik konsumentów w Białej Podlaskiej.

– Do umowy, którą zawierają z klientami, raczej trudno się przyczepić. Problemem jest przepłacanie. Przecież garnki można dużo taniej kupić w sklepach stacjonarnych czy internetowych.

Firma szczyci się innowacyjną technologią opartą na tytanie. "Tytanowe garnki i patelnie cechują się bardzo wysoką odpornością na zarysowania oraz umożliwiają gotowanie z minimalną ilością wody i smażenie prawie bez użycia tłuszczu. –Nie możemy udostępnić szczegółów dotyczących technologii, to tajemnica producenta – mówi nam pracownik oddziału firmy Eco-Vital w Białymstoku.

Barbara Wasilewska, znajoma Martyniuka, również chciała odstąpić od umowy.

– Okazało się, że jest już za późno, wpadłam przez to w tarapaty finansowe – przyznaje. – Nie zmienia to faktu, że od kilku miesięcy korzystam np. z patelni tej firmy i jestem zadowolona. Tyle że w sklepie stacjonarnym komplet garnków można kupić nawet za 1 tys. zł, a nie cztery czy pięć razy drożej.

Rencista z Białej Podlaskiej prawie codziennie odbiera telefony z zaproszeniami na podobne pokazy.

- Mam teraz nauczkę i na takie prezentacje chodzić już nie zamierzam.– Takie firmy na swoje pokazy najczęściej zapraszają ludzi starszych, którzy później przez kilka lat ratami spłacają garnki czy inne towary – dodaje rzecznik konsumentów.

Czytaj więcej o:
  • Eco-Vital
  • garnki
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Paraliż w gminie Międzyrzec Podlaski po odwołaniu wójta

alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Co sądzisz o odwołaniu wójta gm. Międzyrzec Podlaski?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 337.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.