Co z zakazem handlu w niedziele i święta? Radny ma pomysł

Dodano: 12 lutego 2014, 14:45 Autor:

Jeśli Sejm w ciągu miesiąca nie przyjmie stosownej ustawy, to swoje działania na terenie Kraśnika zacznie Roman Bijak, tutejszy radny powiatowy z PiS. Chodzi o zakaz handlu w niedziele i święta.

Radny powiatowy Roman Bijak już pod koniec października ubiegłego roku złożył do biura Rady Miasta Kraśnik projekt uchwały dotyczący tej sprawy.

– Chciałem, aby wszedł pod obrady w listopadzie. Tak się jednak nie stało – tłumaczy Bijak. – Od przewodniczącego Rady Miasta usłyszałem, że nie może to być obywatelska inicjatywa, bo pod tym wnioskiem nie podpisało się co najmniej 50 osób.

Na razie radny do działania nie przystępuje. – Poczekam jeszcze ok. miesiąca, do czasu, kiedy będzie w tej sprawie decyzja parlamentarzystów – zapowiada Bijak.

O zakazie handlu w niedziele i święta głośno jest w Sejmie już od dłuższego czasu. Schemat działań jest podobny. Przygotowywane są kolejne projekty. Są one przedstawiane posłom. Nie uzyskują jednak większości głosów i trafiają do sejmowej zamrażarki.

Radny powiatowy z Kraśnika zapowiada, że jeśli za ok. miesiąc nic się nie zmieni, to zacznie zbierać podpisy wśród mieszkańców miasta. Z kilku powodów.

– Zakaz handlu w niedziele i święta jest od dawna postulatem "Solidarności”. Jest to również ważne ze względu na dobro osób pracujących w te dni – przekonuje radny Bijak. – Myślę, że wiele kobiet wolałoby spędzić niedzielę z rodziną, a nie w pracy. Trzeci z powodów – to względy religijne.

Czytaj więcej o:
  • Kraśnik
  • Roman Bijak
  • zakaz handlu
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Najpopularniejsze

Kiedy byłeś/aś ostatnio na badaniach okresowych w przychodni?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 6.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.