Kandydaci PO z Lublina w wyborach do PE. Jest lista

Dodano: 8 marca 2014, 17:55 Autor:

Zarząd Regionu Platformy Obywatelskiej zatwierdził projekt listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kto znalazł się na liście? Oto kandydaci:

Izabela Bielecka
Bogusław Broniewicz
Krzysztof Grabczuk
Mariusz Grad
Monika Lipińska
Janusz Pożak
Agnieszka Smreczyńska - Gąbka
Mirosław Taras
Beata Trzcińska – Staszczyk
Zbigniew Zaleski

Na liście kandydatów proponowanych przez regionalne władze PO w okręgu lubelskim jest obecny europoseł prof. Zbigniew Zaleski. Wszedł on do Parlamentu Europejskiego w miejsce prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, gdy została ministrem nauki i szkolnictwa wyższego. Zaleski był już europosłem PO z okręgu lubelskiego w poprzedniej kadencji PE.

Wśród proponowanych kandydatów jest też poseł Mariusz Grad, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, wiceprezydent Lublina Monika Lipińska oraz prezes Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, były prezes Bogdanki Mirosław Taras.

Na liście są też radni sejmiku województwa lubelskiego Beata Trzcińska–Staszczyk i Bogusław Broniewicz, radna miasta Łuków Izabela Bielecka, radny powiatu lubartowskiego (były kolarz, zdobywca tytułu mistrza Polski w wyścigu szosowym w 1980 r.) Janusz Pożak oraz specjalistka ds. marketingu i coachingu Agnieszka Smreczyńska-Gąbka.

Nie wiadomo jeszcze kto będzie jedynką na liście PO, gdyż nazwiska kandydatów na razie zostały ułożone w kolejności alfabetycznej.

- W poniedziałek listę ma ją zatwierdzić Rada Regionu - mówi sekretarz Zarządu Regonu Lubelskiego PO Wojciech Wilk.

Wilk zaznaczył, że lista przed jej zatwierdzeniem przez Radę Regionu może jeszcze ulec niewielkiej modyfikacji. O ostatecznym kształcie listy – jej liderze i kolejności kandydatów - zdecydują władze krajowe partii.

Wcześniej mówiło się, że mocnym nazwiskiem, które pociągnie lubelską listę, ale będącym spoza regionu może być Michał Boni. Ostatnio pojawiły się jednak informacje, że były minister administracji i cyfryzacji wystartuje ze Szczecina. Inną osobą wymienianą jako potencjalna "jedynka" spoza województwa jest Julia Pitera.

PAP

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Czytaj więcej o:
  • Krzysztof Grabczuk
  • Mariusz Grad
  • Mirosław Taras
  • Monika Lipińska
  • Parlament Europejski
  • polityka
  • Zbigniew Zaleski
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy kobiety w ciąży powinny parkować w Lublinie za darmo?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 767.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 81 46 26 800

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 2231337

Serwisy społecznościowe

Corner Media sp. z o.o. w Lublinie zastrzegają, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.dziennikwschodni.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Corner Media i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

Polityka dotycząca plików cookie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Corner Media sp. z o.o. w Lublinie. 2001-2015.